top of page

2 Ocak 2022 Oğlak Yeniayı

‘’İçimde kaleler inşa ettim kırılmamak adına

Harcına gözyaşı döktüm daha da sağlam olsun diye Şimdi yarattığım zindanlarda ışıksızım

Kaçtım kendime saklandım her küstüğümde Vazgeçtim aynalardan vakitsiz uykularda İnsan kendine rağmen yaşamayı bilmeli bazen…’’


Yılın ilk yeniayı, Oğlak burcunda gerçekleşiyor. Oğlak burcunda gezegen yığılması varken birde üstüne aynı burçta yeniay gerçekleşmesi, yılın gidişatını belirliyor. Yani işlerimizi başlatmak için adımlar atmak ve ailemizi, kariyerimizi ön plana çıkarmakla ilgili, sadece burada Oğlak burcunun sınırlarının tuzağına düşmemek gerekiyor ki Oğlak sınır koymayı çok sever.

Yeni aylar geleneksel olarak uzun vadeli hayaller, hedefler ve büyük resim projelerinde netleşmek için bir şans sunar. Ve onları gerçekleştirmek için, bir uzmandan yardım almak veya sevdiğiniz biriyle dertleşmek, günlük tutmak bu süreçte yardımcı olacaktır.

Yeni aylar aynı zamanda, aynı burçta buna karşılık gelen bir dolunay olduğunda( bu durumda, 13 Temmuz 2022'de Oğlak burcunda bir dolunay meydana gelecek) bir doruk noktasına ulaşacak olan hayatımızdaki yepyeni bir bölümün ilk sayfası olarak hizmet eder. Bu yeniayla başlattığınız ne varsa 6 ay sonra sonuçlarını alacaksınız. Bu günleri not edin ve temmuz ayında geriye dönüp bakın ne kadar ilerlemişsiniz, neler yapmışsınız çünkü Oğlak enerjisi zirveye tırmanmakla ilgilidir ve zirve için mücadele etmeyi çok sever.

Dağ Keçisi ile sembolize edilen Oğlak burcu, sınırlamalar, sınırlar, bağlılık ve disiplin gezegeni Satürn tarafından yönetilir. Gezegen, kulağa Zodyak'ın eli maşalı öğretmeni gibi gelebilir ancak büyümek, gelişmek, olgunlaşmak, güvenliği teşvik etmek ve esas olarak işimize bakmak için ihtiyacımız olan yaşamın tüm yönlerini denetler.

Bununla birlikte, Satürn Oğlakları, sürekli olarak başarmak için motive olurlar. Hayatı , giderek dikleşen bir dizi dağa devam eden bir tırmanış olarak çerçeveleyerek, burunlarını bileme taşına koymaya, başarılı olmaya ve tanınmaya yönlendirilirler.

Bununla birlikte, diğer gezegenlerle olan yönleri ne olursa olsun, Oğlak burcu yeni ayları gerçeğe dayanan niyetler belirleyerek, mümkün olan en gerçekçi şekilde gitmemizi ister ve adım adım eylem planları ile gerçekleştirilebilir.

Ancak bu yılki Oğlak yeni ayının ana yönü, isyanı, devrimi ve atılımları denetleyen, şu anda Boğa'da hareket eden, değişim getiren Uranüs'le uyumlu bir üçgen açı oluşturduğu için, bu Oğlak yeni ayının etrafındaki hava daha gürültülü ve daha yoğun olacak. Sürpriz dönüşlerle, olaylarla karşılaşabilirsiniz.

Oğlak yeni ayı ile Uranüs arasındaki pozitif bağlantı da daha fazla yaratıcılık sağlıyor. Hem Oğlak hem de Boğa burcunun mantıklı olması sayesinde, parlak, yaratıcı, ufuk açıcı fikirleri, gerçekleşmeleri ve beyin fırtınalarını kendimizi harekete geçirmek için rahatlıkla kullanabiliriz.

Venüs Oğlak burcunda hala geri harekette olduğundan, yeni ay dileklerinizin merkezinde olabilecek romantizm, para ve güzellikle ilgili konuları yavaşlattığını belirtmekte fayda var. Üstelik Oğlak stelyumu da yeniaya eşlik ediyor. Böyle durumlarda gezegenler burçların etkisini yoğun hissettirir. Bu yüzden uçlarda olmamaya özen göstermeliyiz. Evet, çalışmalıyız ama kendimizi yıpratmadan, kendimize arada küçük molalar vermeliyiz. Sınır koyarken ölçüsüne dikkat etmeliyiz ve kendimize güvenmeyi unutmamalıyız. Oğlak girdiği yeri bazen sertleştirebiliyor ve eleştirinin boyutunu kaçırabiliyoruz. En çokta kendimize karşı sevecen ve sınırlarımızdan arınmış olmaya dikkat etmeliyiz.

Satürn, Oğlak yeni ayına hükmettiği için, Uranüs'e oldukça yakın bir kare oluşturmaya devam eden yeni ay gününde görev yöneticisi gezegeninin neler yaptığını görmek de faydalı olacaktır. Görünüm 25 Aralık'ta (2021'in üçüncü ve sonuncusu Uranüs-Satürn karesi) keskindi, bu da ayrı bir yön olarak kabul edildiği anlamına geliyor - başka bir deyişle, yarattığı gerilim binaya karşı çıkış yolunda. Ancak yeni ay, Uranüs ile uzun süreli karesinde Satürn'ü aydınlatırken, devam eden bu tema hakkında netlik kazanabilirsiniz. Özgürleşmek yerine statükoya bağlı kalırsanız hangi yönlerden daha iyi olursunuz? Hangi yöne doğru hareket etmek doğru geliyorsa, bu yeni ay görevinizi başlatmak için pistiniz olarak hizmet edebilir.

#oğlak #boğa #başak #balık #akrep burcunda 7-17 derece arasında Güneş, Ay, yükselen veya kişisel gezegenleriniz varsa bu yeniay enerjisinden olumlu etki alıyorsunuz ve bu enerjiyi bir şeyleri başlatmak, harekete geçirmek için kullanabilirsiniz.

#koç #terazi #yengeç burçlarında 7-17 derece gezegen yerleşimleri bu enerjiden biraz daha sert etkilenseler de hareket etmeye çalışırsalar enerjiyi sağaltabilirler.

Her ayın yeni ayı bizi düşünmeye, enerjimizi bilinçli hale getirmeye ve motivasyonu körüklemek için mümkün olduğunca fazla pozitiflik toplamak için elimizden gelenin en iyisini yapmaya teşvik ediyor. Oğlak gibi pratik, yoğun bir burçta yeni bir ay olduğunda ve gelecek vaat eden bir yeni yılın ilk ayının ilk birkaç gününde, bunların hepsi biraz daha kolay gelebilir. Ancak bu sefer oyunun kurallarını değiştiren şey, sürprizler ve bolca elektrik sunmaktan başka bir şey yapamayan şok edici Uranüs'e tatlı bir üçgen açı yapıyor. Sıkışmış hissediyorsanız, isyan gezegeni, ideal olarak, daha iyisi için ilham vermeye ve bir şeyleri sarsmaya hizmet edebilir.

Dağ Keçisinin hükümdarı, Satürn'ün başrol oynadığı rol sayesinde, hem kendi başınıza mücadelenin hem de sınırları ve yapıyı benimsemenin bir yolunu bulmak için motive olacaksınız. Ne de olsa sizi en tatmin edici, başarılı sonuçlara hazırlayabilecek olan bu yeniay hassas bir dengeleme eyleminden başka bir şey değil.

Yeni yılda, bu güzel yeniay umuyorum ki size güzel kapılar açsın. Bu yeniayı ve Oğlak enerjisini anlatan bu güzel şarkıyı da buraya bırakıyorum :)

Sevgiler G.19 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
Yazı: Blog2_Post
bottom of page