top of page

''Dünyanın özgür ruhlara ve özgür ruhların da özgür bir dünyaya ihtiyacı var.''

MARS YAY BURCUNDA (13 Aralık 2021 - 24 Ocak 2022)

Nihayet Mars bilinçaltımızın derin, karanlık diyarlarından çıkıp, zodyağın en meraklı, özgür, keşfetmeyi en çok seven burcuna giriyor. Neşeli Yay belki de zodyağın en mutlu burcudur.

Mars, canlı ve hayatta olduğunun keyfini hissetmeyi ister. Cansızlıktan kaçınır ve bunu hayatta kalışının bir tehditi olarak görür. Mars hareket etmek özellikle de istediği şeye yönelik hareket etmek ister. Özgürlüğünün kısıtlanmasından hiç hoşlanmaz. Ve dürtüseldir, yavaşlamaya, beklemeye tahammül edemez.

Mars, macera sevgisi ve kaygısız tavrıyla bilinen bir ateş burcu olan Yay burcundayken, kıvılcımların uçuşmasını bekleyebilirsiniz. Mars, duygularını ve tutkularını ifade etmekten asla geri durmayan, özgürlüğü seven, dünyayı dolaşan bir kaşiftir. "Mars'ın bu ateşli yerleşimi sıklıkla dürtüsel eylemlere yol açar."

Bu geçiş sırasında daha fazlasını istiyoruz. Ulaşmak, genişletmek ve keşfetmek istiyoruz. Daha önce hiç olmadığı kadar ileri gitmek istiyoruz. Mevcut yaşamlarımızda ihtiyacımız olanı bulamadığımızda, Yay burcundaki Mars, mevcut sınırlarımızın ötesine bakmamıza ve bizim için mevcut olan engin olasılıkları fark etmemize yardımcı olmak için devreye giriyor.

Yay iyimser ve yeteneklidir ve herkesin gördüğü sınırları görmez. Yay burcundaki Mars sadece bir vizyona sahip değil ayrıca bu vizyonu gerçek bir şeye dönüştürme dürtüsüne de sahiptir. Engellere iyimserlikle yaklaşabilir ve daha önce orada bulunmuş birinin güveniyle yeni alanlara girebiliriz.

Ayrıca Mars Yay burcundayken aşırıya kaçma tehlikesi de var. Dürtüsel olduğu için risk alma olasılığımız daha yüksektir ve ölçülü olmayı hatırlamazsak işleri çok ileri götürebiliriz.

Yay burcundaki Mars her şeyi içine almak ister. İnsanlar, yerler, duygular, bilgi, inançlar... Gerçeği arama zamanı, bu yüzden kapalı olamayız. Açık kalmalıyız çünkü ihtiyacımız olan cevaplar her yerde olabilir. Farklı inanç sistemleri ve felsefeleri hakkında bilgi edinmek, yaşamanın ve bağlantı kurmanın tek bir doğru yolu olmadığını anlamamıza yardımcı olur. Ne kadar uzağa ulaşırsak ve ne kadar çok bilmeye çalışırsak, kendimizi ve hayatımızda olan şeyleri o kadar çok anlarız.

Yay burcunda Mars'ta seyahat etmekten daha iyi bir zaman olamaz! Ancak bu, sahile rahatlatıcı bir yolculukla ilgili değil, bizi aşan bir şey bulmakla ilgili. Bu, zihinlerimizi ve kalplerimizi genişleten deneyimlere sahip olmakla ve bu dünyada bildiğimizden çok daha fazlası olduğunu fark etmekle ilgilidir. Ancak, uzaklara seyahat etmek, ülkeyi ve hatta memleketimizi terk etmek anlamında değil, yeni bir konuda birkaç kitap okumak, yeni bir eğitime başlamak veya başka kültürlerden insanlarla vakit geçirmek de bu genişleme ve keşfetme dürtüsünü tatmin etmeye yardımcı olabilir.

Dikkat etmemiz gereken Mars Yay'dayken sınırlarımızın nerede başlayıp, nerede bittiğinden emin olmalıyız ki sorun yaşamayalım. Yay burcunun değişken havasına kapılıp fazla kararsızlıktan kaçınalım. Bu transit süresince özgürlük ihtiyacını daha fazla hissedebiliriz. Özellikle ilişkileri olanlar için daha dikkatli olunması gereken bir döngü ilişkisi olmayanlar ise seçimler konusunda abartılı davranışlardan kaçınmalı.

Bu transit boyunca bol bol spor yapabiliriz çünkü kendimizi fazla enerjik hissedeceğiz böylece fazla enerjiyi sağaltabiliriz. Yeni bir eğitime başlayabiliriz. Böylece keşfetme dürtümüzü yeni bir bilgi, hobi edinmek için kullanabiliriz. Kendimizi iyi hissedeceğimiz kısa yolculuklar, yapabiliyorsak bir seyahat macera tutkumuza iyi gelecektir.

Bol bol keşfedeceğimiz, daha çok öğreneceğimiz, hayatlarımızda iyi yönlerimizi daha da genişleteceğimiz bir transit olsun hepimiz için...

Sevgiler G.25 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
Yazı: Blog2_Post
bottom of page