top of page

‘’Delilik ve dâhilik arasında ince bir çizgi vardır.’’


Merkür Kova Burcunda;

İletişimi, bilgiyi, zekâyı temsil eden Merkür artık Kova burcunda, Kova evrensel bir burçtur. Objektif, açık fikirli, gözlemci, tarafsız, bağımsız ve mesafelidir. Merkür Kova kişileri, rastgele noktaları birleştirmekte ve deneysel olmakta oldukça yaratıcıdırlar.

Merkür Kova burcuna girdiğinde, düşünce aşırı hızlıdır ve uzun, uzun açıklamalardan kolayca sıkılabiliriz. Daha orijinal, farklı düşünebilir ama daha isyankâr olabiliriz. Ani ve patavatsız ancak aynı zamanda zamanın ötesinde yaklaşımlarımız olabilir.

Kova, için uzay ve teknoloji ile ilgilidir. Genellikle gelecekte yaşar. Merkür Kova, başkalarının aşırılıkçı görüşler olarak gördüklerini savunabilir ve onlar hakkında oldukça inatçı olabilir. Sonra, aynı hızla kendi fikirlerine isyan eder ve yeni fikirleri benimser.

Kova'nın yöneticisi Uranüs'tür ve bu, elektrik dalgalanmalarının gezegenidir. Uranüs, Merkür'ün daha yüksek oktavıdır , bu nedenle Kova'nın burada olması, çılgın dahi dediğimiz, delilikle dahilik arasındaki o ince çizgiyi çok güzel ifade eder. Bu transit süresince kendimizi son derece düşünceli ve biraz çılgın hissedebiliriz.

Merkür Kova'da ileriye doğru büyük zihinsel sıçramalar yapar ve mantıklı, nesnel düşünmeye yöneliktir. Merkür bu hava burcunda yücelir, bu da iletişim gezegeninin hızlı ve kolaylıkla hareket ettiği anlamına gelir.

Kova'da, Merkür'ün sabit bir odağı vardır, ancak bilgi görünüşte havadan koparılmıştır. Sanki bu farkındalığa kanalize edilen uzak frekanslara ayarlanmışlar gibi. Bu nedenle, fikirleri genellikle oldukça orijinaldir veya zamanlarının ötesindedir.

Kova’daki Merkür, herhangi bir tartışmada nötrdür ve kolektif bilinci okuma yeteneği vardır. Düşünceleri genellikle ilericidir ve statükoya meydan okur. Kova zihniyeti, insanlara olduğu kadar değil, kavramlara ve 'gerçeğe' sadıktır. Bu yüzden genellikle sözlü olarak kavgacıdırlar ve görüşlerini açığa vurmaktan zevk alırlar. Kendi düşüncelerindeki kusurları görmeyen 'her şeyi bilen' kişiler olmaları mümkündür.

Bazen sadece farklı olmak için tartışırlar. Amaçları, düşündürücü olmak ve akıllarına saygı duymak, sevilmek değil.

Kova'daki Merkür büyük resim çok iyi görür. Ancak paradoksal Kova doğasına sadık kalarak, diğer fikirleri göz ardı ederek dar bir düşünce kanalına sıkışıp kalabilirler de, onlarınki, süreçlere ve sistemlere aşık bir zihindir ve birçoğu bilim ve teknolojiye çekilir.

Genellikle gerçekleri ortaya koyarlar, ancak uzak zihinsel âlemlerin kaşifleri olarak sundukları şey şu anda var olan hiçbir şeye benzemez. Bazıları metafiziğe çekilir veya sanata girer.

Bunlar, dahice şeyler yapabilen zihinlere sahip orijinal düşünürlerdir. Kova'daki Merkür, kendi ilhamlarını dış sınıra ve ötesine kadar takip eder.

Sadece bu döngüde muhalif olmayı fazlaca isteyebiliriz. Otorite figürlerine isyan etme güdüsü fazlaca görülebilir. Düşüncelerde sabitlik ve kendi düşündüğümüzün doğruluğunu ateşli bir şekilde savunabiliriz.

Merkür Kova süresince sivil toplum kuruluşlarıyla ilgili haberler daha fazla gündemimizde olabilir. Teknoloji ile daha yakından ilgilenebilir, bol bol teknoloji haberleri duyabiliriz.

Bu Merkür Kova sürecinde, #kova #terazi #ikizler #yay #koç güzel etkiler alacaklar.

#akrep #boğa #aslan burçları bu süreçte biraz daha zorlanabilirler.

Bu orijinal Merkür geçişi, aydınlandığımız ve aydınlattığımız bir dönem olsun:)

Sevgiler G.

14 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
Yazı: Blog2_Post
bottom of page