top of page

Güneş Boğa Burcunda

‘’Keyifler değildir yaşamı değerli yapan yaşamdır keyif almayı değerli kılan.’’


Astrolojide Güneş, kim olduğunuzun temel özünü, bireyselliğinizi ve benlik duygunuzu sembolize eder.

Güneş Boğa'da bulunduğunda, bir güvenlik duygusu oluşturma ve sürdürme dürtüsü önemlidir. Güneş Boğa’da olduğunda kişi güvenliği ve istikrarlı bir benlik algısını sürdürebilmenin ne anlama geldiğini deneyimliyor. Fiziksel nesneler ile arasında güçlü bir öz-değer duygusu derin bir duygusal bağ oluşturur. Boğa, fiziksel, şehvetli ve gerçek olan her şeyle ilgilidir. Boğa’lar en çok gördüklerine, duyduklarına, kokladıklarına, tattıklarına ve dokunduklarına duyarlıdır.

Somut veya 'gerçek' olan, Boğa için göz ardı edilmesi zor olan öz-değer duyguları yaratır. Boğalar genellikle önlerinde olanı kendileri hakkında hissettikleri ile ilişkilendirir. Para ve mülk biriktirmek için derin bir ihtiyaç hissederler. Çünkü böyle kendilerine güvene alacaklarını düşünürler.

Boğa, kişilik yapısına istikrar, pratiklik ve sağlamlık veren bir dünyevi bir burçtur. Boğalar, güvenilirlik, sadakat ve hayata gerçekçi bir yaklaşımla tanınırlar. Arkadaşlıkta zarafet, çekicilik ve iyi bir mizah sergilerler. Aşkta, güvenilir ve süreklidirler. Sıcaklık, nezaket ve cömertlik ile karakterize olma eğilimindedirler - hayatta buldukları güzel şeyleri başkalarıyla paylaşmaya çalışırlar.

Güneş Boğa burcunda doğanlar, bir soruna pragmatik bir bakış açısıyla bakarlar ve eğer basit bir çözüm ortaya çıkmazsa, risk almaktansa koşulların iyileşmesini beklemeyi ve izlemeyi tercih edebilirler. Bu nedenle özellikle inatçı ve yeniye karşı dirençli olabilirler. Boğalar, mücadelenin belirsizliği veya çok fazla değişimle yüzleşmektense, hayali yemyeşil, her daim yeşil olan rahatlık alanlarında otlamayı tercih eden barışsever bireyler olma eğilimindedir. Bu eğilim, dayanıklılık kapasitesini ve aynı zamanda direnme eğilimini getiren kalitede sabittir. Boğa, süreklilik, sağlamlık ve biçim ilkelerini temsil eder. Boğalar, rahat ve tanıdık olana mümkün olduğunca uzun süre tutunma eğilimindedir.

Boğalar, değişimin yakın olduğunu hissettiklerinde çok sıkıntılı hale gelebilirler ve bilinçsizce 'toynaklarını kazarak' tepki verebilirler - istenmeyen değişimlerden kaçınmak için hareketsiz hale gelebilirler. Bu durumda, diğer insanlar Boğa'nın ihtiyaç duyduğu katalizörler olarak hareket etme eğilimindedir ve Boğa'yı gelişmeye zorlayan ani şoklar şeklinde gerekli değişikliği getirir.

Partnerleri genellikle Boğa'yı hareket ettirmek için gereken ivmeyi sağlar. İnatçılık ve diğer bakış açılarını dikkate alma konusunda belirli bir katılığın serbest bırakılması ve esnemesi gerekebilir.

Boğa rahatına çok düşkündür. Rahatlık ve zevk, karşılanması gereken fiziksel deneyimler olsa da, aşırı düşkünlük, motive olmayı ve yolda kalmayı zorlaştırabilir.

Bu burcun bir diğer önemli boyutu da yaratıcılık, güzellik ve biçim ile olan yakınlığıdır.

Güneş Boğa burcunda doğanlar genellikle belirgin bir estetik duygusuna sahiptirler.

Bu nedenle, birçok Boğa güçlü yaratıcı beceriler sergiler ve eldeki mevcut kaynaklardan bir şeyler yapmak için yavaş bir hızda çalışmaktan hoşlanır. Sabit Toprak burcu olarak yaratıcılık, bahçe, ahşap işçiliği, çiçekçilik veya taşla çalışmaya kolayca dönüşebilir. Dokunsal, doğal ve güzel olan her şey doğal bir Boğa ifadesidir.

Güzelliğin ve rahatlığın takdir edilmesi birçok şekilde ifade edilebilir ve Boğaların benlik duygusuyla bağlantı kurmasının güçlü bir yolu, aynı zamanda yararlı olan güzel bir şey yaratmak için zaman ayırmaktır.

Fiziksel rahatlık ve temas ihtiyacı hafife alınmamalı veya reddedilmemelidir. Yine de her zaman olduğu gibi ılımlılık gereklidir. Boğa kişisi, ihtiyaçlarını sıkı çalışma, ölçülülük ve bir tür düzenli fiziksel egzersizle dengelenmezse, kolayca oburluk, aşırılık ve sağlıksızlığa sürüklenebilir.

Güneş’in Boğa burcu transiti boyunca hepimiz daha pratik, daha gerçekçi, istikrarlı olacağız. Daha fazla dünyevi ihtiyaçlara yönelebiliriz. Güvenlilik ihtiyacımız daha fazla öne çıkabilir. Aldığımız kararları daha rahat sürdürebiliriz. Burada dikkat etmemiz gereken aşırı sabitlik ve inattan kaçınmak ve fazla rahatlık tuzağına düşmemeye özen göstermek. Özellikle aşırı yeme ihtiyacı tatlıya düşkünlük, hareket etmekten kaçınma gibi durumlara karşı tedbirli olmalıyız.

Keyifli geçireceğimiz bir transit olması dileğiyle…

Doğum gününüz kutlu olsun Boğa burçları :)

Sevgiler G.14 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
Yazı: Blog2_Post
bottom of page