top of page

Güneş Koç Burcunda

‘’Sizi hedefinize yaklaştıracak adımı şimdi atmalısınız. Hayatınızda aciliyet duygusu yaratın.’’


Güneş Koç burcuna geçtiğinde, bir heyecan ve motivasyon dalgasıyla hayata geri dönüyoruz!

Bu geçiş, bahar mevsimini ve yepyeni bir astrolojik yılı başlatır. Koç, nerede duracağını bilmez ve stratejik değil doğaçlama ilerler. Dürtüseldir.

Koç Güneşi, şimdiki anda tam olarak yaşamak için geçmişi ve geleceği bırakmamızı teşvik eder. Koç bizi rahat ettirmek için değil, hayal gücümüzü harekete geçirmek, eyere bir çapak koymak ve yeniden başlamamıza yardımcı olmak için buradadır. Bizi ileriye götüren, yenidünyaları keşfedebilmemiz için eski alışkanlıkları ve kalıpları kıran Koç'un öncü enerjisidir.

Koç’taki Güneş topluma yol göstericidir, yol açandır, denenmemiş olanı deneyendir. Genellikle yaşamdan daha büyükler, karizmalarıyla bir odayı aydınlatabilirler. Koç'taki Güneş heyecan ister ve adrenalin gerektiren sporları sever.

Koç, savaşçının burcudur ve Koç Güneş’i her türlü savaşın üstesinden gelebilir. Bazen çok ileri giderler ve o anın sıcağında söylenen incitici sözlerle sevdiklerini yaralarlar. Çabucak affeder ve unuturlar, ancak çoğu zaman anlık öfkelerinin kurbanı olurlar.

Her şeyden önce, Koç harika şeyler başarmak ister ve hesaba katılması gereken bir iç dürtü tarafından yönlendirilir. Parlak zihinleri ve başlama yetenekleri onları kariyerlerinde öncü yapabilir. Koç öncü ateştir - aksiyon onun göbek adıdır.

Zaman zaman, harekete geçmek için acele etmeleri, gereksiz riskler almalarına veya önemli ayrıntıları planlamadan ilerlemelerine neden olabilir. Koç çoğunlukla deneyimle öğrenir.

Koç'taki Güneş, gereksiz şeyleri filtreleyen bir zihne sahiptir ve bu net görüş, hayatta hızlı ilerleme kaydetmelerine yardımcı olur. Bir hedefe sabitlendikten sonra, diğerlerini toz içinde bırakan bir güçle ileri fırlarlar.

Bazıları onları öğretmen olarak görebilir - iradeyi, kendini savunmayı ve doğrudan yüzleşmeyi öğretirler. Bazıları için tarzları çok açık sözlü, hatta acımasız hissedilebilir.

Bağımsızlığına, özgürlüğüne, bireyselliğine çok düşkündür. Bireysel işlerde çokta başarılı olur. Bazen Koç’un gölge etkisine düşüp her zaman haklı olduğunu düşünen, karşısındakine söz hakkı vermeden, çok aceleci davranıp kendine ya da bir başkasına zarar verebilen etkiler yaşayabilir.

Koç burcu doğanın tekrar uyandığı, baharın müjdecisidir. Artık kış rehavetinden kurtulduğumuz, üzerimizdeki ölü toprağını atmamız gereken zamanları temsil eder. Koç yolu açandır, yol gösterendir, harekete geçendir. Yavaşlığa hiç tahammül edemez. Sabırsızdır. Yaşam enerjimizdir. Mücadelecidir ve mücadeleden asla yılmaz, devam eder.

Güneş’in Koç burcu transitinde artık bizde doğa gibi uyanıp, üzerimizdeki ataletten kurtulup harekete geçelim. Bir şeyler için mücadele etmenin zamanları geldi. Haritalarımızda Koç burcu hangi evlerimizde ise o evlere yaşam geldi, hayat geldi. Bu transitte spora başlamak, hareket etmek, bir hedef için mücadele etmek için en güzel zamanlar şüphesiz…

Mücadele meşaleniz hep yansın, yaşam enerjiniz hep parlasın Zodyağın en yol göstericileri :)

Doğum gününüz kutlu olsun Koç Burçları :)


25 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
Yazı: Blog2_Post
bottom of page