top of page

Güneş Oğlak Burcunda

‘’Zirveye uçarak gitmenin hiçbir zevki yoktur. Zevk; her bir kası hissederek, oraya adım adım çıkmaktır.’’

Geldik zodyağın en ciddi burcuna, her şeyi çok ciddiye alır. Oğlak burcu toprak elementindendir ve dişi bir burçtur. Dolayısıyla çekingen, soğuk ve mesafelidir. Ve evrensel bir burç olduğu için sanki dünyanın bütün yükünü omuzlarında taşırmış gibi bir psikoloji içinde olabilir.

Oğlak burcunun yönetici gezegeni Satürn, risklere değil, hesaplanmış hareketlere izin verir, ancak bir şeyden eminseniz, üzerinde çalıştıysanız, analiz ettiyseniz, o zaman sizi harekete geçirir. Oğlak mükemmellikle ilgili olduğundan en göze çarpan yanı ciddiyettir.

Oğlak sembollerinden birinin dağ geçişi olması pek manidardır, Oğlak yükseklere tırmanmaya heveslidir. Bu burç statü ve mükemmellik güdülerini temsil eder. Ama bazen o kadar çok mükemmellik dürtüsüne takılır ki her şeyi çok fazla kristalize eder. Oğlak’ı yalnız en iyileri tatmin eder. Oğlak sürekli kendine daha fazlasını yapmak, daha fazlasını başarmak ve daha iyisi olmak konusunda baskı yapar. Üstün gelme dürtüsü vardır.

Oğlak sistem odaklıdır. Düzen, disiplin, prensip konusunda doğuştan yeteneklidir. Organizasyon, zaman yönetimi ve yönetim becerileri vardır. Oğlaklar için kurallar ve sınırlar çok gereklidir. Uzun vadeli perspektife sahiptir. Uzmanlık alanı uzun vadeli hedeflerdir. Onlar için durmadan, yılmadan çalışacak iç disiplin ve motivasyon onda vardır.

Hiçbir burç Oğlak kadar başarı odaklı değildir. Hedefi ne olursa olsun onu sürdürür ve en sonunda başarılı olur. Hayattaki en büyük amacı kendisine hedefler belirleyip bu hedeflere adım adım ilerlemek ve kendini gerçekleştirmek, kendi doğası ile toplum kimliğini birleştirmektir. Oğlak burcu öncü burç olduğu için başlatma ve yola çıkma sorunu yoktur. Ancak hareketlerini kısıtlayacak katı kuralları olabilir. Hayatta çok temkinli, güvensiz, her zaman en iyisini yapma takıntısı içinde yaşayabilir.

Dikkat etmesi gereken duygularından uzak kaldığı ve başkalarıyla duygusal teması yitirdiğinde kendini yalnız ve dışlanmış hissedebilir. Dış etkenlere (başarı, statü, ün gibi) adanmış bir yaşam kişiyi sevgi ve mutluluğa eriştirmeyebilir. Burada yapması gereken karşıt burcu olan Yengeç burcunu örnek alarak daha şefkatli, başkalarının ve kendinin hislerine karşı daha duyarlı en önemlisi kendine merhametli olmayı unutmamalı.

Sorumlulukları ve duyguları arasında kalmadan dengede yaşamayı öğrendiğinde hem yaşamdan keyif alabilecek hem de çok sevdiği başarıyı çok daha rahat gerçekleştirebilecektir.

Söz konusu Oğlak burcu ya da Oğlak vurgusu olan bir haritaysa hiç şüphesiz başarılı olacaktır. Sadece mükemmeliyetçilik tuzağına düşmeden, kendi değerini bir somut başarıya bağlamadan, emin adımlarla istediği hedefe ulaşacaktır.

Doğum gününüz kutlu olsun Oğlak burçları,

Sevgiler G.


34 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
Yazı: Blog2_Post
bottom of page