top of page

Güzeller güzeli 'Venüs' Nam-ı diğer 'Afrodit'


''Her şey bir güzelliğe sahiptir ama herkes onu göremez''

Venüs, 'Güzellik Tanrıçası' Güneş ve Ay'dan sonra gökyüzünde 3. parlaklıktadır. Yunan mitolojisinde 'Afrodit' olarak adı bilinen aşk ve güzellik tanrıçasının, Roma mitolojisindeki ismi Venüs'tür. Sümer mitolojisinde İnanna, Babil mitolojisinde İştar olarak bilinir.

İnanna/İştar'ın en ünlü miti, İnanna/İştar'ın antik Mezopotamya yeraltı dünyası Kur'a inişinin ve oradan geri dönüşünün hikâyesidir.

Doğum haritalarımızda da İnanna'nın yer altına inişi Venüs'ün hareketleriyle bağdaştırılır.

Ay gibi Venüs'ünde evreleri vardır. Güneşin etrafında 5 döngü tamamlayarak 8 yılda bir pentagram kapatır.

Venüs hazlarımızı, sevme biçimimizi, öz değerimizi, para kazanma biçimimizi, benliğimizi, içsel güvenliğimizi, sanatsal yaklaşımımızı, sosyal yeteneğimizi, psikolojik dayanıklılığımızı, estetik işlevimimizı, tat almamızı, arzu duymamızı, samimiyet kapisitemimizi, ilişki kurmamızı, partnerlik etmemizi, tamamlamamızı, uzlaşmamızı, anlaşmamızı temsil eder.

Merkür gibi Venüs'te iki burcu yönetir. Venüs Boğa ve Terazi burçlarının yönetici gezegenidir.

Boğa burcunda Venüs; Güvenlik, tahmin edilebilirlik, benlik, duygusal tatmin, keyif ve konfor ihtiyaçlarını temsil eder.

Boğa ihtiyaçlarını karşılamada Venüs'ün hedeflediği hal güvenlik, konfor içeren bir haldir. Acıdan ve istikrarsızlıktan kaçınır. Kendini güvende hissetmek adına para ve eşya biriktirebilir.

Venüs'ün abartıldığı durumlarda aşırı sahiplenicilik, rahatına düşkünlük, tembellik, adalet, miskinlik, oburluk ve açgözlülük gibi çeşitli davranışlar sergilediği görülebilir.

Terazi urcunda Venüs; Uyum güzellik, denge, samimiyet, dostluk, sosyallik, adalet, sanat, eşitlik ihtiyaçlarını temsil eder.

Venüs'ün Terazi ihtiyaçlarına yönelik hali, samimiyet ve işbirliğidir. Tek başına iş yapmaktan kaçınır. Onaylanmaya ihtiyaç duyar. Arzuladığı haller içinde her türlü ortaklık, evlilik, aşk ilişkileri, ikili ilişkiler, sosyalleşmek vardır. Venüs estetik idealleri temsil eder. Uyum, estetik, sanatsal zevk önemlidir.

Venüs'ün abartıldığı durumlarda başkasının sevgisine, ilgisine bağımlı olma, yüzeysellik, sığlık ve flörtözlük gibi davranışları getirebilir.

Venüs kadın haritalarında kadının kendisini görmek istediği kadın imajına, erkek haritasında da erkeğin haritasındaki dişi arketipe dikkat çeker.

Haritalarımızda Venüs'ün konumu, bulunduğu ev ve aldığı açılar bizim sevme biçimimiz, hazlarımız, ihtiyaçlarımız, para kazanma şeklimiz hakkında bilgililer verir.

Venüs Koç: Koç'taki Venüs, birinin aşk hayatında tutku ve aktivite istemesini sağlar. Bu, genellikle romantizme atlamaktan ve çok çabuk aşık olmaktan korkmadıkları anlamına gelir. Romantik durumlarda lider olabilirler ve muhtemelen dürtüsel, agresif ve cesurdurlar. Bu bireyler, istedikleri kişi veya bir şey için gitmekten korkmazlar ve her zaman kendi arzularını ilk sıraya koyarlar. Yanlarında heyecanı teşvik eden bir ortağa ihtiyaçları olacak. Bir anlamda, her zaman kalpleri çocuk olacaklar.

Venüs Boğa: Boğa burcundaki Venüs onun için en fiziksel ve şehvetli yerlerden biridir. Bu yerleşime sahip insanlar özünde romantiktir. İlişkilerde güvenlik, istikrar ve rahatlık isterler ve genellikle birini tanımak için çok yavaş bir adım atarlar. Flört, birbirine açılmak için zaman ayırmak için özellikle önemli olabilir. Sevgi, hediye alıp vermenin yanı sıra, onlarla başkaları arasındaki ilişkinin geliştirilmesi ve sürdürülmesi için genellikle son derece önemli hale gelir. Başkalarını şımartmak ve bolca şımartılmak onların sevgi dillerinin bir parçasıdır. Bu, Boğa'nın doğal yöneticisi olduğu ve bu nedenle en büyük nimetlerini en kolay şekilde paylaşabileceği için Venüs'e sahip olmak için en şanslı yerleşimlerden biridir.

Venüs İkizler: İkizler'deki Venüs, bir kişinin iletişimi ilişkilerde birinci öncelik olarak yerleştirmesine neden olur. Bu zihinsel ve entelektüel bağlantı arzusu, fikirleri, duyguları ve planları ifade etme ve tartışma arzusunu beraberinde getirir. Yazma, konuşma ve iletişim onlara özellikle kolay gelir - çoğu zaman onları çok çekici ve sosyal olmaya yönlendirir. Bu yerleşimi barındıran insanlar, romantik yaşamlarında çeşitliliği ve spontanlığı tercih ederler. Başkaları ve dünya hakkında çok meraklı olma eğilimindedirler ve aynı anda birçok farklı romantik seçeneğin peşinden koşmaya eğilimli olabilirler. Onlar için ideal partner, zihinlerini besleyen ve daha maceracı olmalarına yardımcı olan kişidir.

Venüs Yengeç: Yengeçteki Venüs, bağlantılarında güvenlik ve bağlılıkla ilgilidir. Duygusal birliğe daha derin seviyelerde değer verirler - ancak kolayca risk almazlar ve genellikle açılmaları biraz zaman alır. Bu yerleşime sahip insanlar, özellikle sıradan bir flörtten hoşlanmazlar - bir kişiyle olmadıkça ve daha ciddi bir şeye doğru ilerliyorlarsa. Savunmasız olmak zaman alan bir şeydir, ancak en büyük varlıklarından biri başkalarını besleyebilmek ve onların duygusal yönlerini kucaklayabilmektir. Sadakat onlar için en önemli önceliktir ve yakınlıktan, kucaklaşmadan ve aileden hoşlanırlar.

Venüs Aslan: Aslan'daki Venüs, romantizmi büyük bir tiyatro etkinliği gibi yaşamak isteyen ateşli bir ruh getiriyor! Bu yerleşime sahip insanlar, cesur ve enerjik, aşka ve tutkuya aç olma eğilimindedir. Bu, birini flört etmeye kafa yormaya teşvik etse de, bu genellikle birinin ilişkilerin kur dönemiyle çok ilgilenmesine yol açar. Venüs'ün bu Ateş burcunda olması, abartılı jestler ve potansiyel ortaklardan büyük bir hayranlık gerektirir.

Venüs Başak: Başak'taki Venüs, birine flört ve ilişkiler konusunda pratik, istikrarlı ve analitik bir yaklaşım sunar. Bu, birinin özellikle besleyici, şefkatli ve sevecen olmasına yol açsa da, gerçekten açılmaları, güvenmeleri ve savunmasız olmaları genellikle uzun zaman alır. Bazen bu onları düzeltmek veya "kurtarmak" istedikleri ortakları çekmeye yönlendirir. Bu bireyler için mantıklı bir birliktelik içinde olmak da önemlidir - ayrıca hijyeni iyi olan, yön alan ve sağlam bir karaktere sahip birini bulmak da önemlidir.

Venüs Terazi: Terazi'deki Venüs, birini özünde gerçek bir romantik yapar! İlişkilerde başarılı olurlar ve genellikle aynadaki yansımalarını veya mükemmel partnerlerini ararlar. Bu yerleşime sahip insanlar dengeyi, huzuru ve güzellikle çevrili olmayı arzularlar. Gittikleri her yerde barışı korumaya ve uyum sağlamaya çalışacaklardır. Ancak, sürtüşmelere yol açmamak için zaman zaman kendi ayakları üzerinde durmaktansa kayıtsızca akışına bırakabilir ve karşılıklı bağımlılığı tercih edebilirler. Son derece çapkın, çekici ve sosyal olma eğiliminde oldukları için birçok insanla kolayca bağlantı kurarlar. Bu burç Venüs için şanslı bir yerleşimdir, çünkü o bu burcu yönetir ve kutsamalarını çok kolay bir şekilde yayabilir.

Venüs Akrep: Akrep'teki Venüs, birinin aşk hayatlarında ve ilişkilerinde yoğunluk, tutku ve tam bir yakınlık talep etmesine neden olur. Birleşme arzuları sadece fiziksel değil, aynı zamanda akıl ve ruhanidir. Bu onların özellikle başkalarına sahiplenmelerine ve “ya hep ya hiç” özlemi duymalarına yol açabilir. Ancak bu yerleşim, bireyleri son derece çekici, gizemli, seksi ve baştan çıkarıcı da yapabilir. Bu durum, insanların özel hayatlarında çoğu zaman ketum olmalarına neden olurken, daha pratik, fiziki ve fedakar birini ararlar ki, gönüllerin fırtınasında yüzenlerden olsunlar. Bazen bu yerleşime sahip insanlar, ölümcül çekim bağlantıları - yıkıcı, ateşli ve dönüştürücü ilişkiler - isterler. Bununla birlikte, zamanla, bu duyguları yumuşatmayı öğrenirler ve genellikle onları dengelemek için daha temelli ortaklar bulurlar.

Venüs Yay: Yay burcundaki Venüs, her şeyden önce ilişkilerinde heyecan, macera ve kendiliğindenlik açlığına neden olur. Yeni deneyimler talep ederler ve bazen yerleşmek yerine geçici birliktelikleri tercih edebilirler. Bu yerleşime sahip insanlar, sonsuz özgür ruhlarını kucaklayarak aşk konusunda oldukça açık fikirli ve iyimser olma eğilimindedir. Kontrolcü veya aşırı sahiplenici bir ortağa bağlı olmak, bu kişilerin diğer yöne koşmasına neden olur! Seyahat etmek, yeni kültürleri ve destinasyonları keşfetmek ve gezinme özgürlüğünü benimsemek kalplerindeki ateşi besleyecektir. Aynı zamanda geçici bir yaşam tarzından hoşlanan birini bulmak, bu kişinin kendilerini açma konusunda güvende hissetmesini sağlayacaktır.

Venüs Oğlak: Oğlak burcundaki Venüs, birinin bağlılık, uzun ömür ve ilişkilerin maddi değerine odaklanmasına neden olur. Tutarlılığa her şeyden önce değer verirler ve yanlarında arzu ettikleri yaşam tarzını inşa etmek isteyen birini bulmak isterler. Finansal olarak sağlayabilecek veya onları hedeflerine ve emellerine yükseltmeye yardımcı olabilecek ortaklar da bu bireyler için özellikle ilgi çekicidir.

Venüs Kova: Kova'daki Venüs, birine başkalarıyla en yüksek düzeyde entelektüel bağlantıyı keşfetme arzusu verir. Bu nedenle kişi başlangıçta mesafeli veya mesafeli görünse de, bunun nedeni başka biriyle gerçekten otantik bir zihinsel bağlantının açılmasını talep etmesidir. Geleneksel olmayan ilişkiler bu insanların ilgisini çekebilir, yeni deneyimler ve seyahatler peşinde koşabilir. İletişim, bu insanlar için de her zaman en önemli öncelik olacaktır.

Venüs Balık: Balıktaki Venüs, derinden hassas, yaratıcı ve romantik bir kalbe sahip birini kutsar. Bu insanlar genellikle gül renkli gözlüklerle görürler ve kalpleri ateşlenir yanmaz bir fanteziye kafa kafaya dalarlar! Özellikle duygusal olma eğilimindedirler, duygularına, umutlarına ve hayallerine kolayca kapılırlar. Güçlü duygularını harekete geçiren ama aynı zamanda pratik ve gerçekçi olmaları için onları cesaretlendiren bir partneri arzularlar.


Şifa olması dileğiyle...

Sevgiler G.

9 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

コメント

5つ星のうち0と評価されています。
まだ評価がありません

評価を追加
Yazı: Blog2_Post
bottom of page