top of page

‘’Hırsı bırak, kendini boş yere harcama. Şu toprak altında çırak da bir usta da.’’

Mars (Akrep) & Jüpiter (Kova) Karesi

Mars ile Jüpiter arasındaki bu gergin açı yarın keskinleşiyor. Ama etkilerini çoktan hissetmeye başladık. Bu aralar hırs ile azmi birbirine karıştırmış olabiliriz.

Mars Akrep’te güçlüdür. Dürtüseldir ve sezgisel çalışır. Tutkularının peşinden gidecek cesareti ve iradesi, vardır. Krizlere çekilebilir. Her şey siyah ya da beyazdır ortası yoktur. Çok sever, çok güvenir, inandıklarını tutukluyla savunur ama en ufak bir hata da her şeyi yıkar ve yeniden yapar. Coşkuludur, duygularını çok yoğun yaşar. Kıskançlık, Kin, Nefret, Hırs, İntikam Akrep’in zehrinin bileşenleridir. Akrep gizli, saklı, tabu olan şeylerle ilintilidir. Bir savaştaymışçasına stratejik hareket etmek Akrep’in tarzıdır.

Kova, kalıplarının dışında düşünmeyi sever. Bireyseldir. Özgürlükçü, devrimcidir. Sıra dışıdır. Orijinaldir. Geleneklere uymayan, ütopik vizyoner, insancıl, ileri görüşlüdür. Bazen fazla isyankar, direnişçi, düzen karşıtı olabilir.

Jüpiter inançlarımız, değerlerimiz, ahlakımız, erdemimiz, etik değerlerimiz genişlemek istediğimiz konulardır.

Sabit burçlardaki bu kare inançlarımız/inandıklarımız için savaşma dürtüsü verir. Her şeyi en iyi bizim bildiğimizi düşünüp her şeyi yıkmayı bile göze alabiliriz. Olaylara-kişilere fazla takılıp olmayan şeyleri olmuş gibi büyütebiliriz. Jüpiter girdiği yeri genişletir. Mars Akrep’te haritalarımızda hangi evde olursa olsun 8. evimizle birlikte çalışıyor. Bilinçaltımız oldukça aktif, bu aralar yorucu ve zorlayıcı rüyalara, fazla düşünmekten uyuyamama gibi sorunlara neden olabilir.

Jüpiter ve Mars arasındaki bu açı her ne kadar zorlayıcı olsa da bu açıyı güzel değerlendirebilirsek, hırs yerine azimli davranır, etik, erdem, ahlak çerçevesi içinde iyi bir hareket sergilersek gelecek olan hediye elbette kalıcı olacaktır.

İstediğiniz projeye, hobiye ya da tutkuyla yapacağınız bir şeye başlamak için tam zamanı bütün enerjinizi buraya kanalize ederseniz ne başkalarının davranışlarına takılacak ne de kendinizi boş yere yoracakcaksınız.

Unutmayalım ki neye çok zaman harcarsak ona dönüşürüz. Sadece Jüpiter’in temsil ettiği etik, erdem, ahlak kuralları çerçevesinde Mars’ın başlatma cesaretiyle başlamamız yeter. Her şey seçimlerimizle alakalı hangi yolu seçiyorsak sonunda ona dönüşüyoruz. Seçimlerimiz karakterimize, karakterimiz de kaderimize dönüşüyor en sonunda…

Bu transit 13 Aralık Mars Yay geçişine kadar bizlerle üstelik Ay’da hilal fazında ve büyümeye devam edecek. Bir şeyleri başlatmak adına güzel zamanlar, değerlendirmek isteyenler mutlaka değerlendirin.

Unutmayalım ki içimizde neyi büyütmek istiyorsak, neyin tohumunu atarsak o yeşerecektir, hayatlarımızda…

Sevgiler G.

10 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
Yazı: Blog2_Post
bottom of page