top of page

‘’Her bitiş yeni bir başlangıçtır’’ 4 Aralık 2021 Yay Burcunda Güneş Tutulması


4 Aralık Cumartesi günü 12° Yay burcunda bir Güneş tutulması gerçekleşiyor. Tutulma 152 numaralı saros ailesinden ve bu tutulmalar 2003 ve 1985 yıllarında yaşanmış. Tutulma Antartika, Hint Okyanusu, Güney Avusturalya, Güney Afrika ve Güney Amerika’dan gözlemlenebilecek. Tutulma Güney Ay Düğümünde gerçekleşiyor. Özellikle son 1,5 yıldır gündemimizi meşgul eden konularda bir sonuca bağlama süreçlerini bizlere gösteriyor olabilir. Fakat tutulmalar güney tarafında olduğunda bırakmamız gereken konu ve kavramları bırakmakta zorlanmalar yaşarız.

Astrolojideki tutulmalar, değişimin başlıca habercileri olarak bilinir. İnsanların hayatlarına hızlı değişimler, şok edici açıklamalar, ani sonlar ve hızlı yeni başlangıçlar getirirler. Tutulmalar aynı zamanda bizi gerçek yollarımıza gitmeye ve bizi ruhsal kaderlerimize bağlamaya yardımcı olan önemli kozmik müdahaleler olarak da hizmet eder.

Haziran 2020'den beri İkizler-Yay aksındaki bu tutulma döngüsü, iletişim, öğrenme ve genişleyen ufuklarla ilgili yaşamlarımızda devam eden bir büyüme ve değişim hikâyesi oluşturdu. Bu nedenle, yeni başlangıçlar getirebilecek olsa da, bu tutulmayı çevreleyen olaylar da bir doruk noktası gibi hissedilecek. Mevcut bir yaşam bölümünün sonuna yaklaşıyoruz ve bilinmeyen bir macerayı kucaklamak için yeni kapılardan geçmemiz isteniyor. Yeni aylar genellikle niyet belirlemek için hayırlı fırsatlardır. Yeni aylar herhangi bir ışığı yansıtmaz - bu yüzden bazen "karanlık aylar" olarak adlandırılırlar ve mecazi olarak bu, bu aylarda neden daha sessiz ve daha iç gözlem deneyimine sahip olduğumuzu açıklar. Bu Güneş tutulması daha uzun süreli bir tutulma döngüsüne bağlı olduğundan, son iki yılda deneyimlediğimiz ruhsal genişleme ve kişisel evrim üzerine düşünmek için güzel bir zaman. İçinize bakarak kalbinizde yanan sorulara cevap arayabilirsiniz.

Yay burcundaki bu yeni ay, iletişim gezegeni Merkür ile birlikte ve bu etki, yeni ay duygularımızı daha net bir şekilde düşünmemize ve daha güçlü bir mantık duygusuyla tutulmanın kaosunda gezinmemize ilham verebilir. Bu tutulma sırasında kendi iç pusulamıza güvenmek kilit nokta olacak olsa da, bizden daha fazla deneyime sahip insanların bilgeliğini arayarak bazı şeyler hakkında yararlı bir bakış açısı kazanabiliriz.

Tutulmanın yöneticisi Jüpiter, Jüpiter, temas ettiği her şeye "daha büyük, daha geniş" bir ton verme eğilimindedir, bu nedenle tutulma odaklı rüyalarınız, tecellileriniz ve rota değişiklikleriniz hakkında konuşma şeklinizin tadı artık daha fazla olacaktır.

Tutulma esnasında, Güneş ile şu anda Boğa'da hareket eden ani değişim ve isyan gezegeni Uranüs arasında var olabilecek en garip açılardan biri olan bir 150'lik açı oluşturacak. Bu, sizin endişeli ve genel olarak huzursuz hissetmenize neden olabilecek elektriksel bir sinir enerjisi hissetmenize sebep olabilir. Ayrıca, günlük yaşamınızda zorlu değişiklikler yapmaya veya büyük resim hedeflerinize yönelik yaklaşımınızı değiştirmeye zorlandığınız bir olayda da kendini gösterebilir.

Satürn tutulmanın yönetici gezegeni olduğundan genel olarak kısıtlama, sınırlama ve sınırları denetlediği göz önüne alındığında, aynı zamanda yapı, gayret ve istikrar getirebilir. Yeni ay, şu anda Kova'da hareket eden görev yöneticisi gezegenine altmışlık bir açı oluşturduğundan, çabalarsanız karşılığını rahatça alabileceğiniz bir göksel vurguya dikkat çekiyor.

Transit Mars Yay 13 Aralık’ta burcuna geçtiğinde ve tutulma derecelerine geldiğinde tutulma tetiklenecektir. Ama bu günlerde gündeminiz neyse benzer konularla ilgili hızlı bitişler, yeni başlangıçlar yaşayabilirsiniz.

Koç, Aslan, Yay, İkizler, Kova ve Terazi burçları tutulmadan güzel destekler alıyor. Özellikle 7-17 derecelerde bu burçlarda gezegenleriniz varsa destek alıyorsunuz.

Boğa, Başak, Balık, Başak, Oğlak, Yengeç burçları için bu derecelerde gezegen yerleşimi olanlar için biraz daha krizli bir tutulma döngüsü olabilir.

Koç; Tutulmada yabancılarla ilgili konularda, eğitim, inançlarınız, üniversite, akademi, uluslararası alanda bir takım değişiklik yaşayabilirsiniz. Dokuzuncu evinizdeki genişleme herhangi bir varış noktası olmayan bir yolculuğa yelken açmanıza sebep olabilir. Bu yol nereye gittiğinizle ilgili değil; yol boyunca edineceğiniz tüm beklenmedik anılarla ilgili!

Boğa; Kazançlarınız, finansal durumunuz, borçlarınız, kredileriniz ile ilgili bir takım ani beklenmedik olayları gündeminize getirebilir. Yarım kalan işlerinizi sonlandırmaya ve korkularınızla yüzleşmek zorunda kalabilirsiniz.

İkizler; İkili ilişkileriniz, evliliğiniz, ortaklığınız, danışanlarınız, karşıtlık içeren her türlü konuda değişiklik ve zorlanmalar yaşayabilirsiniz. Kazançlarınız, borçlarınız konusunda da zaman zaman endişelenebilirsiniz.

Yengeç; Günlük rutin, çalışma şartları, sağlıklı yaşamla ilgili konularda cesur değişiklikler yapmanın zamanı geldi. Bu size daha fazla denge getirebilir ve başkalarını beslediğiniz kadar kendi refahınızı da besleyebilirsiniz. Çalışma arkadaşlarınızla ya da çalışma ortamınızda ani beklenmedik gelişmeler gündeminize gelebilir.

Aslan; Yeni ay ve güneş tutulması, romantizm, aşk hayatı, çocuklar, yaratıcılık ile ilgili konuları gündeminize getirecektir. Size neşe ve zevk getiren aktivitelere başlamak için iyi bir zaman olabilir. Gündeminiz daha çok hobileriniz, çocuklarınız, ilişkileriniz hakkında olacaktır. Sadece iş ve ilişkilerinizde denge kurmayı unutmamalısınız.

Başak; Odağınızı iç dünyanıza ve eski duygusal yaralarınıza getirerek, geleceği daha kolay kucaklayabilmeniz için geçmişinizle yüzleşmeye ve iyileştirmeye teşvik ediyor. Güvenlik alanınız, aileniz, eviniz, kariyeriniz bu konularla ilgili sıkışmışlık hissedebilirsiniz. Aile konularında evinizle ilgili durumlarda artık bir karar vermeniz gerekebilir. Ve bunun için somut bir adım atmanız gerekiyor.

Terazi; Bu yeni ay ve Güneş tutulması iletişim evinize düştüğü için, odağınız mail trafiğiniz, günlük iletişiminiz, yakın çevreniz, kardeşler veya komşular etrafında yoğunlaşabilir. Yakın çevrenizle ilgili bazı şeyleri geride bırakmanız gereken durumlar yaşayabilirsiniz. Ayrıca yeni bir şey öğrenmek için çok istekli olabilirsiniz. İyi bir hobi edinmek için güzel bir zaman sizler için.

Akrep; Maddi konularda gelişme yaşayabilirsiniz. Gelirlerinizi arttıracak durumlar oluşabilir. Yine de bütçenizi iyi ayarlamalı ve gereksiz harcama yapmaktan kaçınmalısınız. Başkalarından ziyade kendinize ve yeteneklerinize güven duymanız gerekiyor. Ayrıca kısa seyahatler gündeminizde olabilir.

Yay; Burcunuzda meydana gelen yeni ay ve Güneş tutulması kişiliğiniz, görünüşünüz, yeteneklerinizle ilgili yeni bir başlangıç getirecektir. Kendinizi rahat ifade edebileceğiniz bir dönemin başlangıcını sizlere sunuyor. Sadece gereksiz ego savaşlarından, çatışmalardan ve tartışmalardan uzak durmanız gerekiyor. Kendi hedefinize odaklanmanız için yoğun ama güçlendirici bir fırsat olabilir. Kendinize karşı dürüst olursanız size ödülde getirecektir.

Oğlak; Bilinçaltınızda kalan korkularınızı, endişelerinizi gün yüzüne çıkaran bir tutulma olabilir. Yeni bir işe başlamadan önce içinize dönüp arınmak, negatif durumlardan temizlenmek için iyi bir döngü sadece psikolojik alanınızda gerçekleşen bu tutulma sizi fazlasıyla strese sokabilir. Takıntılı düşünebilirsiniz. Bunun tuzağına düşmeden sakin, anda kalarak, acele karar vermeden ilerlemeyi unutmayın. Belki rahatlatıcı müzik, nefes egzersizleri, sevdiğiniz bir şeyi yapmak bu dönemde sizlere yardımcı olabilir.

Kova; Sosyal çevrenizi hareketlendirecek olan bu tutulmada size destek olabilecek kişilerle tanışabilirsiniz. Sosyal aktiviteler, kulüpler, dernekler, hayallerinizi destekleyen bir görünüm. Geleceklerle ilgili planlarınızı somut bir adıma taşıyacak gücü ve cesareti size verecektir. Sadece arkadaş çevrenizde ayıklama dönemi olabilir. Bazı arkadaşlarınızla yolunuzu ayırabilirsiniz. Ama bu döngü sizi ve hayallerinizi destekliyor. Yeter ki ilerleme cesareti gösterin.

Balık; Gündeminiz, toplum önü, statü, kariyer hedefleriniz olacaktır. Kariyerinizde tıkandığınız alanlarda somut adımlar atıp yeni başlangıçlar yapmanız gerekebilir. Kariyerinizle ilgili bazı iletişim sorunları yaşayabilirsiniz. Bu konuda sağlam adımlar atabilirseniz ileriye dönük ödüller alabilirsiniz.

Tutulmanın hepimize güzel kapılar açması dileğiyle…

Sevgiler G.

15 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
Yazı: Blog2_Post
bottom of page