top of page

‘’İçim içime sığmıyor. Şimdi sana dairim, ölesiye tutkulu, ölesiye şairim.’’

Güncelleme tarihi: 11 Ara 2021Venüs Plüto Kavuşumu

Güzeller güzeli Afrodit yer altı Tanrısı Hades ile kavuşuma gidiyor. Bu kavuşumu iki kelimede anlat deseler ‘’Ölüm Öpücüğü’’ derdim.

Venüs, sevgimizi, sevme biçimimizi, sevgide aradıklarımızı gösterir. Plüton ise değişim ve dönüşüm, ölüm ve diriliş temalarını temsil eder.

Kıskançlık, manipülasyon, şiddet, aşırı bağımlılık, derin bir tutku, vazgeçememe, kurban rolünü üstlenme gibi temalar bu ara gündemimize gelebilir.

Çünkü bilinçaltımızda gizli olan derin korkularımız vardır. Bu yüzden doğum haritalarında Plüto açılarına sahip olanlarda genellikle kontrol etme güdüsü çok yoğundur. Çünkü Plüto girdiği her yere derinlik, şüphe, kıskançlık götürür. Bilinçaltlarında onları yöneten korkuyu bastırabilmek için, çevrelerindeki insanları bastırmaya çalışırlar. Ve ne yazık ki bunun farkına bile varmazlar. Transitlerde de bizlere o dönemlerde yoğun duygular yaşatır, daha kontrolcü ve baskıcı olabiliriz.

Plüto Akrep burcunu yönetir. Plüto ve Venüs’ü yan yana koyduğumuzda ortaya çıkan tablo kırmızı ve siyah renklerin karışımı olacaktır. Tutku dolu bir aşkın yanında ya benimsin ya da kara toprağın hissini deneyimlettirir insana. Orta yolu bulmak çok zordur. Aşk ya vardır ya yoktur.

Venüs&Plüto kavuşumu ile sevgi ihtiyacımız yoğun bir şekilde artacaktır. Arkadaşlıklarımızı daha derin, daha yoğun bir şekilde deneyimlemek isteyebiliriz bu döngüde, ilişkisi olmayan kişileri yoğun, tutkulu ilişki arayışına itebilir. İlişkisi olanlar içinde manipülasyon, kıskançlık, takıntı durumlarında artış olabilir bu tuzaklara düşmemek adına dürtüsel değil mantıklı hareket etmeliyiz.

Plüto karanlıklar diyarının gezegenidir. Bu karanlık ve korkutucu maskesinin ardında aslında çok önemli bir sır vardır. Onun asıl manevi amacı EGO’nun transformasyonudur.

İçimizdeki şeytanları hiçbir zaman için yenemeyeceğimizi ama onlardan daha güçlü olabileceğimizi göstermektir. Bu hissi deneyimlettirmektir. Ve işin ilginç yanı, gerçekten de başımıza gelen tüm plütonik olaylar bize şu sözü yaşatır: 'Beni öldürmeyen şey, güçlendirir.'

Plüton bizi zorlar, yıkar, ölümün kıyılarında gezdirir ve kötülük ile bir araya getirir. Tam gücümüzün son sınırlarını deneyimlemek üzereyken, ruhumuzda tuhaf bir simya gerçekleştirir. Etrafımızdaki karanlığın içimizdeki karanlıktan başka bir şey olmadığının idrakı ile tüm dünyaya bakış açımız değişir.

İşte bu yüzden Plüton'un zorlayıcı açılarına bu gözle bakmayı tercih edersek dönüşüm zorlayıcı olsa bile yıkıcı olmayacaktır.

Plüto&Venüs kavuşumu Oğlak burcunda gerçekleşiyor. İşin içine birde Oğlak girdiğinde durumlara sınırlama, disiplin, kaygı girebilir. Çünkü Oğlak disiplin, istikrar sever. Toplum önünde güzel bir duruş sergilemek ister. Buradaki kavuşum toplumsal olarak bizi toplum önü ve ekonomi konularında dönüştürüp değiştirecek. O yüzden bu döngüde daha tutumlu, daha sabırlı ve daha esnek olmamız gerekiyor. Çünkü kavuşum ilk 11 Aralık’ta daha sonra 25 Aralık’ta tekrarlayacak. Venüs’ün bu günlerde yavaş çalışması ve retrodan sonra tekrar bu kavuşum derecelerine bir kez daha gelmesi öyle sıradan bir kavuşum olmadığını bizlere gösteriyor. Toplumsal olarak gündemimiz ekonomi olacak hiç şüphesiz zor olsa da değişip, dönüşeceğiz. Hepimiz için zor ve sancılı bir süreç bu süreçte inancımızı kaybetmeden elimizden geleni yapmak ve devam edebilmek ne kadar zor olsa da bu süreçte yaratıcıya ve kendimize olan inancımız en büyük desteğimiz olabilir. Her ne yaşıyorsak bizim olmamız gereken kişi olma yolunda bizi dönüştüren, değiştiren durumlar olduğunu unutmadan karamsarlığa kapılmadan, güvenle ve inançla ilerlersek bu süreci daha farkında ve daha rahat geçirebiliriz.

Hepimizin hayrına olsun…

Sevgiler G.

15 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comentarios

Obtuvo 0 de 5 estrellas.
Aún no hay calificaciones

Agrega una calificación
Yazı: Blog2_Post
bottom of page