top of page

Jüpiter & Neptün Kavuşumu

‘’Hayatta olabileceğiniz en güzel yer bir duanın içinde yer almaktır.’’

2022 yılını belirleyen olaylardan biri de Jüpiter'in Balık geçişidir. Haritalarımızda 12 yılda bir Jüpiter döngüsü yaşarız. 12 yıllık bir döngüyü kapatır ve yeni bir 12 yıllık bir döngü açarız. Fakat 12 Nisan'daki, Balık burcunda Jüpiter-Neptün kavuşumu son derece nadir ve özel bir bağlantı yapacak.


Astrolojide neşeli Jüpiter iyilik, şans ve genişleme gezegenidir. Büyümeye yönelik enerjisi, zihnimizi genişletmemize, bolluğu tezahür ettirmemize yardımcı olur ve çoğu zaman iyi şans da getirir. Neptün ise hayallerin ve illüzyonların gezegenidir. Mistik enerjisi sezgi, maneviyat ve sembolizm ile ilişkilidir ve sisli havası bazen olayları net bir şekilde görmeyi zorlaştırabilir. Bu iki gezegen kavuşum açısı oluşturduğunda, ruhsal benliğimizi tam olarak benimsememizi ve yaratıcı içgüdülerimizi geliştirmemizi kolaylaştırır. Herhangi bir mistik pratiği derinleştirmek, duyguları sanat yoluyla ifade etmek ve sezgilerimize dokunmak için harika çalışır.

Jüpiter ve Neptün aylardır Balık burcunda birlikte seyahat ediyor olsalar da, 12 Nisan'da aynı derecede olacaklar. Birlikteliklerinin zirvesi. Her iki gezegen de Güneş’ten daha uzakta ve daha yavaş yörüngede olduklarından, bu kavuşumun enerjisi tam hizalanmadan önceki ve sonraki bir hafta boyunca hala güçlü bir şekilde hissedilecektir.

Jüpiter ve Neptün'ün Balık’ta kavuşum yapması, Balık burcu enerjisi büyük ölçüde güçlendiriliyor. Manevi, yaratıcı ve sezgisel Balık, duygularımızı kucaklamak ve soyut şeylerde kendimizi kaybetmekle ilgilidir. Balık aynı zamanda zodyağın son burcudur, bu nedenle enerjisi değişken, eterik ve aşkındır - bize iyileştirmeyi ve dönüştürmeyi öğretir. Jüpiter-Neptün kavuşumu sırasında tüm Zodyak burçları bu enerjik akıştan daha kolay faydalanabilecektir. Bunun size nasıl etki edebileceği hakkında daha net bir fikir için Balık burcunun doğum haritanızda nerede olduğuna bakmak faydalı olacaktır.

Burcunuz ne olursa olsun, Jüpiter-Neptün kavuşumu maneviyat duygumuzu güçlendirme, sezgimizi yükseltme ve bilinçaltı zihinlerimizi daha derinden keşfetmeye teşvik etme potansiyeline sahiptir. Geniş Jüpiter bolluk ve yanıltıcı Neptün mistisizm getirdiğinden, meditatif bir duruma girmenin veya rüyalarımızda sembolizmden iç görü toplamanın daha kolay olduğunu görebiliriz. Duygusal Balık'ın gücüyle güçlendirilen, bilinçaltı düzeydeki yeni kavramları veya yeni felsefeleri kalplerimize entegre etmek artık daha kolay olabilir. Jüpiter ve Neptün birlikte ruhunuzdaki şeyleri hissetmekle ilgilidir. Bu, dua, meditasyon veya Balık temalı bir ritüel için güçlü bir zaman olmasını sağlar.

Bu uyum aynı zamanda hem kişisel hem de toplumsal düzeyde sanatsal dönemi başlatabilir. İlham veya sanatsal bir çalışmayı, sembolik bir projeyi hayata geçirmenize yardımcı olabilir, bu nedenle duygularınızı hangi yaratıcı araçla çekerseniz ifade etmeye çalışın. Sanat, müzik, yazı veya sahne uğraştığımız her ne ise yaratıcılığımızı destekler ve kendimizi daha rahat ortaya koyabiliriz.

Jüpiter-Neptün kavuşumunun anlamı tamamen gökkuşakları ve güneş ışığı olduğu anlamına gelmez. Neptün, aldatma getirme potansiyeline sahipken, Jüpiter dokunduğu her şeyi genişletme eğilimindedir - bu, gerçeklerden kaçma, sanrılar veya sınır eksikliğinin bir sorun olabileceği anlamına gelir. Bu geçiş sırasında kendinizi gerçek olamayacak kadar iyi illüzyonlara kaptırmamak önemlidir, çünkü kafa karışıklığı muhtemeldir ve işler göründüğü gibi olmayabilir. Aynı zamanda idealiz ve fanatizm de çok verir. Bir şeyi körü körüne savunmak, bir şeye aşırı bağımlılık geliştirmek. (din ve fikir temalarında idealizm ön plana fazlaca çıkabilir.) Gerçeklerden kaçma (aşırı TV izleme, alkol, sigara gibi madde kullanımına eğilim, aşırı yemek gibi durumlara çekilme kişi konfor alanından çıkmak istemez.) veya pembe gözlük takma arzusuna direnmek zor olabileceğinden, mevcutta kalmaya ve topraklanmış kalmaya çalışmak da önemlidir.

Burada gelen ilhamı ve iyiliği aşırıya kaçmadan değerlendirebilmek merhamet etmek ama aşırıya kaçmadan yapabilmek (çünkü aşırı merhamet gizli kibirdir.) Satürn enerjisini burada devreye sokabilmek, disiplinli bir şekilde idealleri için kişinin çalışması ve onun için emek vermesi gerekir. Son olarak elbette yardım kişinin başkalarına yardım etmesi (aşırıya kaçmadan yapmak), bağış yapması ya da gönüllü çalışmalara katılması gibi kolektife hizmet etmesi koruyucu çalışacaktır.

Bu geçişin hayatlarımıza şifa getirmesi dileğiyle…

Sevgiler G.

14 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
Yazı: Blog2_Post
bottom of page