top of page

Koç Burcu Yeniayı

''Enine boyuna düşünün, ama hareket etme zamanı gediğinde, düşünmeyi bırakın ve içine daIın.''

Öncü Koç, tamamen risk almak ve kendinden şüphe duymayı ortadan kaldırmakla ilgilidir. Bu, yeni ayın hedeflerinizi sağlamlaştırmak için özgüveninizi yenilemek için zemin hazırladığı anlamına geliyor. Ancak bunu yapabilmek için istek ve ihtiyaçlarınızı netleştirin.


Ateş elementi burçları , sınırlamalar hakkında fazla endişe duymazlar ve

kesinlikle zihinlerini şüpheyle doldurmazlar. Koç, zodyağın ilk burcudur ve havaya enerjik ve kendinden emin bir enerji getirir. Bu, yeni ay, yıl için hedeflerinizdeki sıfırlama düğmesine basmak için mükemmel bir zamanı gösteriyor.

Bu yeniay başlangıçları, harekete geçmeyi, hızlı düşünüp hızlı karar verdiğimiz durumları bize gösteriyor. Bu yeniaya hem Şiron hem de Merkür eşlik ediyor. Gökyüzünde bu kadar Koç etkisi varken harekete geçmek isteyeceğiz ama Şiron'un bu yeniaya etkisi belki harekete geçmemizi engellemesi ya da harekete geçmek için aslında elimizde olan motivasyonu kırması, dürtüsel davranıp başkalarını ya da kendimizi özellikle söylemlerimizle kolaylıkla yaralayabiliriz.

Kendinden emin ve doyumsuz bir şekilde rekabetçi yanımız yara almış olsa da harekete geçmeliyiz. Koç burcundaki bu yeni ay , yönetici burcu Mars ve Satürn'den destek alıyor. Bu her ne kadar destek sağlasa da psikolojik olarak hiçbir yere gitmeyen sonsuz bir hamster çarkında dönmek gibi hissettirebilir. Ama bu gezegenler Koç burcundaki yeni ay ile birleştiğinde - büyük bir getiri vaadi verir. Gözünüzü ödülden ayırmadığınız ve sabırsızlık sonucu gemiyi terk etmekten kaçındığınız sürece ödül eninde sonunda size gelecektir.

Koç, istediklerinin peşinden gitmekten korkmaz ve nadiren birinin yoluna çıkmasına izin verir. Onların kararlı tutumları, profesyonel yaşamınızda bu cesur riskleri almak için mükemmel bir zaman sağlar. Koç'un havası durmak bilmeyen bir hareket olsa da, yeni ayın enerjisi pillerinizi sıfırlamakla ilgilidir. Tazelenmek ve yeniden başlamak, yeni hedefler için harekete geçmek bu yeniayın mesajı bizlere bu kendinizi yetersiz hissetseniz bile hareke geçin çünkü hareket bereket getirir.

Bu yeniayda ektiğimiz her şeyin sonucunu yaz aylarında Mars Koç geçişi ile fazlasıyla alabiliriz. Sadece harekete geçmeliyiz. Fazla düşünmeden, detaylara takılmadan bir şeyler yapmalıyız.

Koç burcunda oluşan bu yeniay özellikle baş ağrılarını tetikleyebilir. Tansiyon, kanla ilgili hastalıklar, baş yaralanmaları, patlama, yanma gibi durumlar, kazalara, iletişim kazaları, tartışmalara açık bir zaman dilimi dikkat edelim.

Satürn'ün düğümlere yaptığı zorlayıcı açı özellikle kaygı, korku, depresif hissettirebilir. Bir yanımız hareket etmek isterken bir yanımız her şeyi planlamak, organize etmeyi ister. Özellikle bel ağrıları, sırt ağrıları, kemik, kas ağrıları, kas zedelenmeleri, kemik, diş sorunlarına karşı hassas olduğumuz zamanlar dikkat etmekte önlem almakta fayda var.

Spor yapmayı ihmal etmeyelim. Bu enerjiyi sağaltmamızda yardımcı olur. Doğada yürüyüş, rekabet gerektiren sporlar, kaslarımızı rahatlatacak esneme egzersizleri iyi gelecektir. Ama spor yaparken dikkatli olalım yaralanma ve kaza getiren durumlar olmaması adına ve son olarak niyetlerinizi bir yardımla taçlandırmayı unutmayın. Özellikle Neptün ve Jüpiter kavuşumunun düğümlere yaptığı destek varken bu fırsatı kaçırmayın.

Bu yeniay Koç, Yay, Aslan, Kova, İkizler ve Terazi burçlarında gezegen yerleşimi olanlar için daha destekleyici ve hareke geçirici bir etki yapıyor. Bu desteği değerlendirmeyi unutmayın.

Taze başlangıçlarınızın olduğu, niyetlerinizi büyüttüğünüz güzel bir yeniay olması dileğiyle...

Sevgiler G.

19 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
Yazı: Blog2_Post
bottom of page