top of page

Koza kelebeği bilmez! 19 Kasım 2021 Boğa Burcunda Parçalı Ay Tutulması

19 Kasım 2021 Cuma günü gerçekleşecek olan Ay tutulması 126 numaralı saros serisine ait, bu serinin ilk tutulması 18 Haziran 1228 yılında gerçekleşmiş son tutulma ise 19 Ağustos 2472 yılında gerçekleşecek. Tutulma Afrika, Atlas okyanusu, Avrupa'nın batısı, Güney ve Orta Amerika, Avustralya, Yeni Zelanda'dan izlenebilecek, 1440'tan bu yana en uzun tutulma ve 2669'a kadar bu kadar uzun Ay tutulması gözlenmeyecek.

Boğa burcunun 27° 14' sında gerçekleşecek olan bu tutulma gökyüzünün en yıkıcı sabit yıldızı olarak bilinen Algol yıldızı ile kavuşum yapıyor.

Sabit yıldız Algol, bir baş belası olarak uzun bir geleneğe sahiptir. Göklerdeki en talihsiz, şiddetli ve tehlikeli yıldızlardan biri olduğu söylenir. Kitlesel yıkıcılık, fanatizm, trajediler, acımasızlık, kafa-boyun yaralanmaları, ruhsal hastalıklar, öldürülme, vahşi hayvanlardan zarar görmekle ilişkilendirilir. Dünya astrolojisinde savaşlar, insanlar ve hayvanların kitlesel ölümleri, terör-şiddet eylemleri, katliamlar, depremler, volkan patlamaları, yangınlar, zehirlenmeler, boğulma nedenli ölümler, fırtınalar, gemi kazaları ile bağlantılı görülür.

Sadece daha güçlü olan normal bir dolunay gibi , bir Ay tutulmasında, Ay'ın karşısındaki Güneş , evinizi, ailenizi ve yakın ilişkilerinizi daha keskin bir odak haline getirir. Neye ihtiyacınız varsa karşıt güç, gerilim, baskı yaratır. Bu, enerjinizi tüketen çatışmalara ve krizlere yol açabilir.

Duyguların ve içgüdülerin Ay nitelikleri, bir Ay tutulmasında zirveye ulaşır. Bu nedenle, herhangi bir ilişki zorluğunun üstesinden gelmek için artan duygusal gücünüzü ve sezginizi kullanın. Bilinçaltı farkındalık, kişisel ilişkilerinize tarafsız ve dengeli bir şekilde bakmanızı sağlar. Uyumsuzluğa neden olan herhangi bir ilişki dinamiklerini veya olumsuz duyguları açıkça göreceksiniz. Özellikle sabit burçlarda meydana gelen olaylarda bırakmakla, değiştirmekle ilgili krizler yaratır. Değişimi kabullendiğinizde her şey daha kolay bir şekilde çözüme ulaşacaktır.

Boğa astrolojide, dayanıklığı, üretkenliği, kararlı olmayı, sabırı ve güveni temsil eden bir burçtur. Ayakları yere sağlam basmayı sever. Şaşırtıcı yeniliklere, önceden hesaplanmayan risklere karşı özellikle mali konularda kendini korumaya alır. Yemeyi, içmeyi, keyfi çok sever.

Boğa-Akrep aksında gerçekleşecek olan tutulmada Boğa, Venüs'ün sabit bir toprak burcu iken, Akrep, Mars tarafından yönetilen sulu bir burçtur. Tutulma, bu burçları bedenleriyle bağlantı kurmaya ve aşk, finans ve öz değer konularında güvenlik aramaya itecek. Beklenmedik olaylara ve ani değişimlere karşı kendilerini eşzamanlı olarak hazırlamaları gerekecek ve bu da onları rahatlık alanlarından dışarı atabilecektir.

Bu Ay tutulması, güvenliği arzulayan ve en ufak bir istikrarsızlık belirtisinde çıldırabilen sabit dünya burcu olan Boğa burcuna doğru ilerlediğinden, bu enerjiler arasındaki kontrol mücadelesi tam bir savaş alanı gibi görünebilir. Bunun tersi, Ay dönüşüm, yeniden doğuş gezegeni Plüton ile üçgen açı oluşturacak, bu titreşimler yoğun olsa da, bu buluşma sizi geride tutan sorunların püf noktasını ortaya çıkaracak, ve soruna direnmek yerine çözmeye odaklanabilirseniz ilerleyebilirsiniz. Değişime direndiğiniz yerde Akrepsel krizlerle karşılaşmanız muhtemel direnmek yerine akışta kalabilirseniz daha sağlıklı bir dönüşüm geçirebilirsiniz.

Tutulmadan en çok etkilenecek olan burçlara Boğa, Akrep, Aslan ve Kova özellikle bu burçların 20-29 derecelerinde yükselen, MC, Güneş, Ay, Venüs, Mars gibi kişisel gezenleriniz varsa sizde 1. dereceden etki altındasınız.

Ay Tutulmasının Burçlara etkisi; ( Güneş, Yükselen ve Ay burcunuzu birlikte okuyun.)


Koç Burcu: Gündeminiz para ancak bu fırtınalı tutulma altında herhangi aceleci kararlar veya anlık hareketler yapmamanız gerekiyor. Gelirinizde beklenmedik değişikliklere dikkat edin, yeni gelir kaynakları elde edebilir ya da gelirinizde kayıplar yaşayabilirsiniz. Para konularında riskten uzak durmanız gereken bir döneme işaret ediyor.

Boğa Burcu: Boğa, bu tutulma benliğinizin evini ateşliyor, bu yüzden öz kimliğinizin alanlarında anıtsal değişimlerle karşılaşmayı bekleyin. İkili ilişkilerde krizleri işaret ediyor. Tartışmalardan kaçının.

İkizler Burcu: Bu Ay tutulması bilinçaltı evinize giriyor ve fiziksel olarak elle tutulamayan alemlerde farkındalığı artırıyor. Ay tutulması, doğrudan veya dolaylı olarak kaçındığınız şeylere ışık tutarak zihninizi açmanıza yardımcı oluyor. Yalnız kalmak, uzun yürüyüşler, yoga, meditasyon ve nefes çalışması yapmak bu dönemde onlara iyi gelebilir. Sağlıklarına dikkat etmeliler.

Yengeç Burcu: Bu tutulmada Yengeç burçlarının gündemi arkadaşlar, sosyal çevre, hayalleri, idealleri olacak. Bu konularla ilgili ilerleme kaydedebilirsiniz. Şans oyunları, aşk, çocuklar ile ilgili konularda da gelişme yaşayabilirsiniz.

Aslan Burcu: Bu tutulma, kariyer yaşamınıza giriyor ve sizi özellikle açıkta ve savunmasız bırakıyor, İşyerinde veya sosyal hayatınızda belirli bir şekilde davranmanız veya başkalarını memnun etmek için bir görüntüye uymanız için artan baskı hissedebilirsiniz.

Başak Burcu: Ay tutulması tamamen dünya görüşünüzü değiştirmekle ilgili. Ay tutulması, felsefe evinize giriyor ve kendinizin dışındaki farklı gelenekleri ve kültürleri keşfetmek, genişletmek ve takdir etmek için önemli bir zamanın işaretini veriyor.

Terazi Burcu: Tutulma sizi kredi, eşin gelirleri, miras konularında etkileyecek. Bazı kazanımlar elde edebilirsiniz. Bu kazanımlar konusunda dikkat etmeniz ve fazla harcama yapmaktan kaçınmanız gereken bir dönemi işaret ediyor.

Akrep Burcu: İlişkileriniz bu Ay tutulması sırasında ilgi odağı oluyor, Akrep. Yakın bağlantılarınızın beklenmedik dönüşler aldığını deneyimleyebilir veya kendinizi ilişkilerinizde ihtiyaçlarınızın derin bir yansıması içinde bulabilirsiniz. İlişkilerde ihmalkar veya incitici kalıpları görmezden gelmek, yalnızca ruhunuzdaki acıyı artıracaktır, bu yüzden onlarla yüzleşin. Bu zamanı, kendinizi ve deneyimlerinizi paylaşmak için kullanın, etrafınızdaki insanların size ihtiyaç duyduğunuz şekilde gerçekten destek vermelerine izin verin.

Yay Burcu: Ay tutulmasında sizi iş arkadaşları, iş atmosferi, hizmet aldığınız verdiğiniz alanlar ve sağlığınız gibi konularla ilgili gündeminiz olabilir. Günlük rutininizde sıkışma hissedebilirsiniz. Sağlığınıza dikkat etmeniz ve psikolojinizi korumanız gereken bir döneme işaret ediyor.

Oğlak Burcu: Ay tutulması sizin için zevk ve oyunla ilgili, Oğlak. Bu tutulma yaratıcı çabalarınızda sizi heyecanlandırıyor ve bu yaratıcı fikirleri tam teşekküllü ticari girişimlere dönüştürmek için harekete geçmeniz için size ilham veriyor. Yine de riskli yatırımlardan uzak durmakta fayda var. Bu tutulma, içinizdeki çocuğun serbest kalmasına ve merakını gidermesine izin veren kaynaklar üzerine inşa ederek kendinize daha fazla yatırım yapmanız için sizi dürtebilir daha sağlam adımlarla ilerlemeniz sizin için daha iyi bir yol olacaktır.

Kova Burcu: Bu Ay tutulması sırasında geçmişinizden gelen keşifleri ortaya çıkarırken ekstra duygusal hissedebilirsiniz. Dolunay evinize ve özel hayatınıza giriyor, sizi sığınağınızı boşaltmaya zorluyor - kelimenin tam anlamıyla ve mecazi olarak. Hayatın yeni bir aşamasına geçerken kendinizi beslemenin ve yeniden ebeveynlik yapmanın zamanı geldi. Kova insanı büyük olasılıkla, ruhlarının özgürce var olması için artık istikrarlı bir temel sağlamayan kimliklerinin parçalarıyla uzlaşmak zorunda kalacak.

Balık Burcu: Bu tutulma zihninizde çözemediğiniz konuları gündeminize getirecek. Gizli kalmış bir çok konu gün yüzüne çıkabilir. Yakın çevreniz, kardeşler, arkadaşlar, mail trafiğiniz, kısa yolculuklarla ilgili karmaşalara dikkat edin.


Çok sevdiğim bir kitaptan alıntıyla bu yazıyı bitirmek istiyorum.

Koza için hayatın sonu olarak görünen şeyi, ustalar kelebek olarak görür. Nasıl ki koza kelebeği bilmez, halbuki kaderidir onun kelebek olmak. Ancak cesur olursa, cesaret ederse bir yumağın içinde sıkışmış kalmışlıktan, kabuğunu kırarak gökyüzüne, özgürlüğüne kanat çırpar...

Sevgiler G.

19 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

コメント

5つ星のうち0と評価されています。
まだ評価がありません

評価を追加
Yazı: Blog2_Post
bottom of page