top of page

Kuzey Ay Düğümü Oğlak & Güney Ay Düğümü Yengeç

‘’Çalışmak, en soylu iştir.’’

10 Ekim 1953 – 2 Nisan 1955, 28 Nisan 1972 – 27 Ekim 1973, 19 Kasım 1990 – 1 Ağustos 1992, 22 Ağustos 2009 – 3 Mart 2011 yılları arasında doğduysanız kuzey ay düğümü (KAD) Oğlak, güney ay düğümü (GAD) Yengeç burcusunuz.

Bu insanlar çok güçlü duygulara sahiptir ve bu çok sık olmasa da duygularının onları yönetmelerine bazen izin verirler.

Kuzey Düğümü Oğlak burcunda olanlar çok fazla yaratıcılığa ve güçlü bir sezgiye sahiptir, bu nedenle hayallerini gerçekleştirmek için yeteneklerini kullanmaları gerekir.

Herhangi bir programa direnmeleri mümkündür çünkü hayatlarının yapılandırılmasından hoşlanmazlar. Tamamen kendilerine bakmakla ilgili bir plana bağlı kalırlarsa, güzel bir hayata sahip olabilirler.

Çok güçlü duygulara sahipler ve duygularıyla hareket edebiliyorlar. Bu insanlar, hareket tarzlarına dikkat etmezlerse gerçekten dramatik olabilirler. Duyguları, yansıttıkları ve hareket tarzları söz konusu olduğunda, özellikle de geçmişin meseleleri söz konusu olduğunda, fazla duygusal davranabilirler. Bu hayata yalnızca daha sorumlu olmayı öğrenmeye geldiler. Bu kişiler, daha gerçekçi ve samimi olmaya ve gerçeği olduğu gibi keşfetmeye çalışıyorlar.

Kuzey Düğümü Oğlak'ta olanlar örgütlenirken gelişirler. Bu yaşam boyunca, doğru sorumluluklara sahip olmakla ilgilidir, yani ruhları her zaman ne yapacağını bilir.

Disiplinli olduklarında ve kendilerini desteklemeye hazır olduklarında derinden tatmin duygusu geliştirirler. Tıpkı Kuzey Düğümü Başak veya Boğa'da olanlar gibi, ruhsal olarak gelişiyorlar ve tüm bunları pratik hale getiriyorlar.

Onların dürtüsü, hırslı ve hayatta harika şeyler başarmaya kararlı oldukları gerçeğinden geliyor. Ruhlarının ifadesi, onları büyük hedeflere sahip olmaya ve hayallerini gerçeğe dönüştürmek için çok çalışmaya motive ediyor.

Kuzey düğümü Oğlak burcunda doğanlar disiplinli bir şekilde yaşamlarında ilerlemelidirler. Bunun da ötesinde, özellikle de ruhları onlardan talep ettiğinde, kendilerinden sorumlu olmalıdırlar.

Mevcut yaşam onların sorumluluklarla ilgili olması içindir çünkü ruhları onlardan böyle olmalarını ister.

Doyumlu hissetmeleri için sadece kendilerine güvenmeleri ve organize olmaları gerekir. Hayatlarını doğru bir şekilde yaşamalarını sağlayacak konuları ve yapıları tespit edebildiklerinde, gerçekten doğru yöne giderler.

Kuzey Düğümü Oğlak burcunda olan kişilerin ifadesi, onları kendileri için iyi hedefler belirlemeye ve hayallerini gerçekleştirmek için çok çalışmaya motive eder.

Bu kişilerin kendi dürüstlüklerine güvenmeleri ve etik olmaları gerekir. İçsel olarak bu motivasyonla çalışmalılar.

Kendilerini ne kadar kontrol eder ve önemserlerse, hedeflerine o kadar yaklaşabilir ve geçmişten ders alarak tüm hayallerini gerçeğe dönüştürebilirler.

Geçmiş yaşamlarında veya gençken, muhtemelen hayatlarının nasıl gittiği konusunda endişeliydiler ve ne yapmak istediklerine çok fazla dikkat etmediler, hayatın duygusal yönüne çok fazla dâhil oldular.

Karamsar olabilirler ve başkalarına bağımlı olabilirler ki bu onlar için hiçbir şekilde sağlıklı değildir.

Şimdi, onlar kendi yaşamlarına bakmak ve bağımsız olmak zorundalar.

Kendileri için en mutlu ve en ulaşılabilir hedefler koyuyorlarsa, bu insanlar onları gerçekleştirmeye hazır olabilirler.

Bu yaşam, onları değerli olanın yaratıcıları ve koruyucuları olarak görüyor. Geleneklere saygı duyuyorlar. Pek çoğu, dürüstlüklerini ve güvenme biçimlerini kendilerine hak ettikleri lider konumunu sağlayan bir şey olarak görüyor. Ciddi oldukları ve etik değerleri olduğu için, başkalarının onlara çok ihtiyaç duydukları ilgiyi göstermediğini hissedebilirler, yani kendilerini en yaratıcı şekilde ifade etmenin yollarını belirlemeleri ve onları motive etmek için en sadık arkadaşlarını belirlemeleri gerekir.

Hayat onlara her zaman nasıl lider olabileceklerinin en iyi yollarını gösterebilir, yani siyasette veya yönetici rollerinde başarılı olabilirler. Ayrıca girişimci veya sanatçı olabilirler.

Kuzey Düğümü Oğlak burcunda olan insanlar, sorumlulukların, onurun ve yönetme becerilerinin hata yapmaktan öğrenilmesi gerektiğini her zaman anlarlar. Hayattaki en yüksek zirvelere ulaşmalarının tek yolu budur. Zorluklarla baş etmek zorunda kaldıklarında güçlerinin arttığını görebilirler.

Belki geçmiş yaşamlarında, Yengeç burcundaki Güney Ay Düğümü nedeniyle çok evcil olmuşlardır, ancak bu yaşamda artık gerekenlere sahip olmadıklarını hissediyorlar.

Evde kalmak ve huzurlu bir hayat yaşamak da sorun değil. Ancak Oğlak burcundaki Kuzey Düğümü, hayallerini nasıl gerçekleştireceklerini ve sıkı çalışmalarından ve kendileri için yarattıkları cennetten ihtiyaç duyduklarını nasıl elde edeceklerini öğrenmelerine yardımcı oluyor.

Bu kişiler her zaman ciddi insanlar olarak görülmek isterler. Sırf dünya zor görünüyor diye işten kaçmamalı ve sert bir kabuğun arkasına saklanmamalılar.

Oğlak burcundaki Kuzey Ay Düğümü insanının profesyonel yaşamlarında insanlarla nasıl işbirliği yapacaklarını öğrenmesi gerekir. Performans göstermeleri için baskı altında hissediyorlarsa veya kariyerlerinde bazı aksiliklerle karşılaştıklarında sadece küçük şeyleri yapmak için atlamamalılar.

Aslında, işler doğru yöne gitmediğinde dünyanın onlara uyum sağlamayacağını öğrenmeleri gerekiyor.

Bu insanların duyguları bazen çok fazladır veya belki de çok fazla sorumlulukları varmış gibi hissediyorlar. Ancak, yaşlandıkça, yapmaları gereken şeylerle nasıl başa çıkacaklarını öğrenmelidirler.

Güney Ay Düğümünün Yengeç'teki en iyi tezahürlerinden yararlanırken, doğumlarında bu yerleşime sahip insanlar geride kalan bazı eğilimleri keşfedebilirler.

Bu eğilimlerin, tepki verme ve manipülasyonla başa çıkma biçimleriyle ilgisi olabilir.

Örneğin, çok sezgisel olabilirler ve bazen artık gerçeklikle baş edemeyeceklerini hissedebilirler ya da onlar için çok tehlikeli olabilecek her bir duyguya açılmayı reddedebilirler.

Bu Kuzey Düğüm Oğlakları sezgilerine güvenmeli ve kendi hızlarına saygı göstermelidir. Onlar için her şey yolunda gidebilir.

Ruhlarının amacı, kendileri için bir hayat inşa etmenin yanı sıra, iş sahibi olmak veya yaşamak için yaptıkları işte mükemmel olmaktır. Başka bir deyişle, hırslarını körüklemeleri gerekiyor.

Gölgeleri, kendileri ve aileleri veya iş hayatları arasında bir takım sınırlar koymamakla ilgilidir. Amaçları, bütünlüklerini korurken başkalarıyla bağımlılık ilişkisi kurmaktır.

Besleyici, hassas yönünüzü, sevdiklerinizi koruma arzunuzu ve güvenli bir ev yaratma yeteneğinizi kutlayın. Nefis yemekler hazırlayın ve mutfağınızı sevin. Doğanın ve zamanın sessizliğinin tadını çıkarın ve yaratıcılığınızı beslemesine izin verin. Anne tarafınızı keşfedin. Çocuklarınız varsa harika bir anne (veya tatlı baba) olun. Yarattığınız aileye değer verin.

Oğlak burcundaki bir Kuzey Düğüm ile karmanız , başkalarını manipüle etmek, kontrol etmek için duyguları nasıl kullandığınızla ilgilidir. Ayrıca ilişkilerde karşılıklı bağımlılık veya ihtiyaç duyulma ihtiyacı etrafında karma vardır. Bu yaşamda, dünyayı pembe gözlüklerle görmeyi bırakacak ve gerçek sorumluluk dolu bir hayata adım atacaksınız.

Oğlak, diğerlerinin güvendiği kaya, fevkalade topraklıdır. Kusursuz bir bütünlüğe, işe benzer bir tutuma sahiptir ve maddi kaynakları kullanmada mükemmeldir. Muhafazakar, geleneksel, ekonomik ve parayı yönetmede harikadır. Oğlak burcundaki bir Kuzey Düğümü ruh misyonuyla, doğal kalp enerjinizi başkalarının kullanabileceği bir şey inşa etmeye yönlendireceksiniz. Büyük bir sorumluluğu isteyerek omuzlamak ve (muhtemelen) dünyada bir miras bırakmak için buradasınız.

Bu size ne kadar yabancı gelse de, yaşamınız boyunca adım atacağınız enerji budur. Geçmiş Yengeç yaşamlarınızda, annelik hassasiyetinizi bilme ve ifade etme yeteneğinizi tamamen geliştirdiniz. Oğlak burcundaki bir Kuzey Düğüm sizden yuvanın dışında ruhsal yetişkinliğe adım atmanızı ister. Oğlak birkaç seviyede çalışır:

Önce kendine baba olarak

Sonra (muhtemelen) başka birinin babası olarak

Son olarak, bu dünyanın ona ihtiyacı olan çocuklarına bilgelik, destek ve barınak sunan evrensel baba olarak.

Arzularınızı tezahür ettirmek için onur, gelenek ve dürüstlüğü keşfedin . Ayrıca, duygusal olarak istikrarlı, mantıklı ve kusursuz bir şekilde güvenilir olmaya odaklanın. Oğlak, diğer tüm burçlardan daha fazla, geleneksel değerlere (elbette sizin tercihiniz) dayalı bir ilişkiye işaret eder.

Kusursuz sadık olun çünkü Oğlak aynı zamanda çok sağlam ve güvenilir bir arkadaştır. Ruh eşiniz, güçlü, sessiz yönünüzü ortaya çıkarmanıza yardımcı olacak ve aynı zamanda özel yumuşak kalbinizi de sevecek.

Oğlak ruh misyonunuzun kendini ifade ettiği ev, isteyerek büyük sorumluluk almaktan en çok yararlanacağınız yaşam alanıdır. Aynı zamanda ihtiyacı olan diğer insanlara bir miras bırakabileceğiniz yerdir.

Geliştirilecek Nitelikler:

· Kendine hakim olmak.

· Özsaygı.

· Başarı için sorumluluğu kabullenmek.

· Geçmişi bırakmak.

Geride Bırakılacak Eğilimler:

· Bağımlılık.

· Kapris.

· Hareketsizliğe yol açan güvensizlik.

· Başkalarına aşırı duygusal tepkiler göstererek yönetmek.

Yaşam yolculuğunuzda kendi hayatınızı istediğiniz yönde inşa ettiğiniz, mutlak zaferleriniz bol olsun:)

Sevgiler G.

55 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Kommentare

Mit 0 von 5 Sternen bewertet.
Noch keine Ratings

Rating hinzufügen
Yazı: Blog2_Post
bottom of page