top of page

Mars İkizler Retrosu


‘’Ey tez canlı, aceleci, ham kişi! Bir dama bile basamak basamak bir merdivenle çıkılır.’’

Mars hayat enerjimiz, motivasyonumuz, hareket ve mücadele enerjimizdir. Tıpkı bir kıvılcım gibidir, kocaman ateşleri yakmamızı sağlar. Mars daha çok dürtüsel çalışır. İlkel tarafımızdır, kök çakramızla bağlantılıdır.

İkizler burcundaki Mars daha çok zihinsel aktiviteler, iletişim, haberleşme, ve mantığında devreye girdiği bir aksiyondan bahsedebiliriz. İkizler burcundaki Mars daha çok kafa içinde aksiyon alır, kişinin zihni aşırı aktiftir ve bunu yola getirmek için sürekli bir şeylerle ilgilenebilir, yeni bilgileri deneyimlemek isteyebilir.

Mars geri hareketine sınır dışı ( Out of bonds) çalışırken girmesi yeterince kendini ortaya koyamaması, içsel öfke, daha dürtüsel davranma, davranışlarda aşırılık gibi durumları yaşamamıza sebep olabilir.

Mars geri hareketindeyken zihinler çok aktif odak sorunu yaşama, çabuk sıkılma, mantık yerine daha dürtüsel hareket etme özellikle ilişkiler konusunda krizler, ani ve fevri hareketler, trafikte, sözlü iletişimde aksaklıklar yaşayabiliriz.

Birde zaten Neptün ile kare açı etkisinde retro hareketine girerken bir de bu etkiye Jüpiter Balık enerjisi de ekleniyor. Bu etki biraz yalancı çoban hikayesi gibi olabilir. Zihinlerimi bize oyun oynar, hem zihin çok aktif çalışır hem de gerçekle gerçek olmayanı ayırmak zor olabilir ki bu etki aralık ayının 9-10’una kadar bizlerle.

Bu süreçte özellikle akciğer, solunum yolu hastalıkları, el, kol rahatsızlıklarında artış görülebilir. Dikkat edelim.

Mars retro süreci biraz bozuk yolda hızlı araba kullanmaya çalışmak gibi eğer biz hareketlerimizi kontrol etmezsek yoldan çıkabilir ya da kaza yapabiliriz, o yüzden burada mantık önemli ki Satürn Kova desteğini bu yönde kullanabilir, Sınırlarımızı belirleyip, daha mantıklı düşünebiliriz.

Bu süreçte hava ve ateş gruplarında retro Mars yerleşimi olanlar için daha destekleyici, bu süreci aksiyon almak için kullanabilirsiniz.

Haritalarında değişkenlerde (İkizler, Yay, Balık, Başak) gezegen yerleşimi olanlar için biraz buz pateni yapmaya benzeyen bir etki hareketleriniz yavaş ve sağlam olmalı yoksa zemin ayağınızı altından kayabilir.

Değişkenlerde yerleşmiş jenerasyon gezegenlerde aslında bu süreçte o yıllar içinde doğan kişiler için zorlanma, zorlanarak ilerleme, ileri, aksaklık yaşama gibi problemleri beraberinde getirebilir.

Burada öfke kontrolü için; egzersiz, doğada vakit geçirmek, nefes egzersizi yapmak, bir şeyleri araştırmak, öğrenmek zihni öğrenerek meşgul etmek gibi çalışmalar yapabiliriz ve okumak aslında çok okumak bu süreçte iyi gelebilir.

Hepimizin hayrına olması dileğiyle...

Sevgiler G.

73 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
Yazı: Blog2_Post
bottom of page