top of page

Mars Oğlak Burcunda

''Görevini bulan insan mutludur, başka nimet istemesin.''

Mars, ateşli Yay burcundaki yolculuğunu tamamladı ve Oğlak burcuna geçti.

Yay ve Oğlak iki farklı element doğasıdır. Yani Mars’ın kurallara (İç güdülerimiz, hırslarımız, dürtülerimiz) yaklaşımları 6 Mart’a kadar Oğlak burcunun emrinde yaklaşacaktır. Yay burcundaki enerji vahşi ve özgürlük arayışı içinde ele avuca sığmayan, dürtüsel bir ateş Mars’ıydı, şimdi artık kuralları, sınırları olan, soğukkanlı, zirveyi hedefleyen dağ keçisinin sınırları içerisinde her şeye daha kontrollü yaklaşan bir Mars transiti olacak.

Mars'ın Yay burcundayken geride bırakmış olabileceğimiz tüm görevleri tamamlamak veya bu yeni altı haftalık döngüde başladığımız her şeyi bitirebileceğimiz, disiplinli olabileceğimiz bir Mars döngüsüne girmiş durumdayız. Oğlak burcundaki Mars bize, ertelemiş olabileceğimiz ne varsa üstesinden gelmemizi sağlayan bir odak sağlıyor. Mars Oğlak’ta ayrıntılar konusunda çok titizdir, bu yüzden bu transiti herhangi bir bitmemiş bir işi bitirmek için kullanabilirsiniz.

Oğlak tarafından desteklenen Mars sessiz bir güce sahiptir. Mars’ın burada iradesi güçlüdür ve çok sabırlıdır. Kısa vadeli planları değil uzun vadeli planları sever.

Oğlak , kalıcı olanı arayan ve kalıcı olanla yaşayabilecek bir burçtur. Güçlü bir miras duygusu vardır ve gelecek nesiller için bir iş, mülk bırakmayı arzular ve bunun için çalışır.

Mars Oğlak, özellikle kariyer hamleleri söz konusu olduğunda stratejik davranır. Mars Oğlak burcunun uzun oyunu oynadığını söyleyebiliriz. Etkili insanlara yönelirler ve hangi bağlantıların işe yarayacağını bilen bir içgüdüleri vardır.

Mars ham dürtüdür, bu nedenle gölge özellikleri için Oğlak'ın Karanlık Tarafına bakabiliriz. Bazı Mars Oğlaklar, materyalist olabilir ve birikim yapmak, servet kazanmak için ne gerekiyorsa yapmaya istekli olabilirler. Oğlak burcunun daha derin içgüdülerine bakarsak, gelecek nesiller için mirası korumak istemek gibi nitelikler görürüz.

Bazı Oğlaklar daha geleneksel fikirli olabilir ve Mars’ın motive edici gücü korumayı sağlar. Mars Oğlak burcunu para motive edebilir, ancak asıl amacı bir başarı ve istikrar yaratmanın bir yolu olarak zenginliktir.

Oğlak burcundaki Mars’ın, tırmanmak için büyük dağlara ihtiyacı vardır. Direniş olduğunda canlanır ve hedeflerine ulaşmak için muazzam bir gücü açığa çıkarır.

Kendine hâkim ve başkalarından emir almayı sevmez. Erken yaşta lider olabilir ve otoriter bir havası vardır. Seçtiği alanda ustalığı hedefler.

Mars Oğlak transitinde dikkat edilmesi gereken nokta, bu burçtaki Mars işkolik olmaya da yönelebilir, bu yüzden rahatlamak ve mola vermek için kendinize zaman ayırmayı unutmadan ilerlemek en iyi seçenek olacaktır. Önümüzdeki altı hafta boyunca, kararlılığınızı ve yapılacaklar listenizdeki her şeyi yapabilme motivasyonuna sahipsiniz, tek ihtiyacınız ilk adımı atmak.

Tüm hedeflerinize ulaştığınız, kolay ilerlediğiniz bir transit olsun. Mars'ın motivasyonu sizlerle güç versin. :)

Sevgiler G.
34 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
Yazı: Blog2_Post
bottom of page