top of page

Merkür Balık Burcunda

‘’Ben iç dünyama dönüyorum, orada hayal kırıklığına yer yok.’’


Merkür (Kova) artık analitik düşünce kalıplarından sıyrılıp hayalperest ve bir o kadar hassas (Balık) düşünmeye ve iletişim kurma yolculuğuna başladı.

Merkür Balık burcundayken düşünme süreçlerimiz daha görsel, sezgisel ve yaratıcıdır. Hem düşüncelerimizi hem de iletişim tarzımızı renklendiren duygu dünyasına özellikle uyum sağlarız. İyi tahmin ederiz, kendimizi görüntülerle ifade ederiz ve sezgisel olarak kararlar veririz. Bilinci yükselten bilgilere daha çok fazla ilgi duyarız.

Bu döngü sırasında izlenimlerimizi sözlü olarak ifade etmek her zaman kolay değildir. Yazmak bu süreçte çok iyi gelir. Merkür Balık için zararlı denilse de ben bu yorumlara katılmıyorum. Merkür Balık’tayken algı çok açıktır. Merkür Balık çevresinde olup, biten her şeye çok duyarlıdır ve Balık burcu kolektif bilgidir. 12 burcun bilgisiyle gelmiştir. O yüzden Merkür’ün burada yerleşimi her zaman zararlıdır demek çok sığ bir yorum olur. Merkür Balık’tayken sağ ve sol lob ikisi beraber çalışır. Matematik, geometri, sanat alanında inanılmaz başarıları olabilir.

Karar verirken mantıktan çok, kişiler duygularına çekilebilirler. Detaya inmekten çok bütüne odaklanabilirler çünkü burada düşünce bütüne odaklı çalışır. Alıngan bir düşünce tarzları vardır. Çünkü Merkür su grubundadır ve düşünme şekli alıngan ve bir o kadar da empatiktir. Rüyalar burada çok canlıdır ve haberci rüyaları çok olur. (Natal haritalarında Merkür yerleşimleri bu durumu çok verir.) Sanat yetenekleri inanılmaz gelişmiştir özellikle yazma konusunda muazzam yetenekleri vardır. Merkür burada kişiyi daha içe dönük bir iletişim içine sokabilir. (Eğer haritasında su ve toprak grubu yoğunsa) Kişi düşüncelerini paylaşmaktan çekinir ya da rahat ettiği kişilerle düşüncelerini paylaşmak ister. Konuşmakla, kendini ifade etmekle ilgili sıkıntı yaşıyorsa kişi mutlaka yazmalı, yazdıkça ifadesi gelişecek ve kendini daha rahat ifade edebilecek.

Balık yerleşimleri her zaman retro etkili çalışır. Burada Merkür Balık’ta olduğunda bazen zaman algısı değişebilir. Kişi kolektiften fazla bilgi alabilir ve bu bazen yorucu olabilir. Özellikle Balık yoğun haritalarda yorgunluk çok olur. Çünkü onlar diğer kişilerin enerjilerini çekerler. Bu yüzden yorgunluk, baş ağrısı gibi durumlarla fazlaca karşılaşabilirler.

Merkür Balık inanılmaz yeteneklidir. Sadece kişinin bunun farkında olması ve bu yeteneklerini aktive etmesi gerekir. Merkür Balık bir şeyleri sabitlemekten, etiketlemekten veya katı bir şekilde tanımlamaktan pek hoşlanmaz. Hayatın her zaman mantıktan ibaret olmadığını içinde duygulara da yer verilmesini gerektiğini düşünür.


Duyarlı ve etkilenebilir bir düşünce sistemi vardır. Bu da normalden fazlasını anlayabildikleri anlamına gelir. (Çünkü burada sezgi devreye girer.)

Merkür Balık transiti süresince, hepimiz daha duyarlı ve empatik düşüneceğiz. Rüyalarımız muazzam canlı olacak. Özellikle bu süreçte haberci rüyalar görebiliriz ya da hissettiklerimizi daha fazla gerçekleştiğine şahit olabiliriz. Duygularımızı yazıya aktarmak, bu süreçte günlük tutmak bizlere iyi gelecektir. Özellikle bu transit sürecinde yardım etmek özellikle çocuklara yardım etmek bizler için koruyucu çalışacaktır.

Balık bilgisi, merhameti ve şifası bizlerle olsun :)

Sevgiler G.
26 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
Yazı: Blog2_Post
bottom of page