top of page

Merkür Yay Burcunda ''Bitmeyen bir merak yaşlanmamak için bir sebeptir.''


Zodyağın iletişim gezegeni Merkür Yay Yay burcunda olmakla ilgili çok karışık duygulara sahiptir. Yay, ayrıntı odaklı Merkür için bunaltıcı olabilir, çünkü burada küçük şeyler orantısız hale gelebilir ve masallar normalden daha uzun olabilir. Açık fikirli ve maceracı Yay, düşüncelerimizi genişletmemize yardımcı olduğundan, Merkür'ün bu burçtaki zamanı da bizim için bir nimet olabilir. Yay çok vizyoner olduğu için, bu geçiş sırasında aklımız çok uzaklarda dolaşıp durur.

Merkür, bu cesur (ve bazen de pervasız) burca geçtiğinde sözcükler biraz vahşileşir. Bunun nedeni, Merkür'ün tamamen fikirler ve kelimelerle ilgili olması ve Yay'ın tamamen eylemle ilgili olmasıdır. Bu kombinasyon, düşünmeden konuşmaya, yanlışlıkla kaba bir şey söylemeye veya doğru olmayan şeyleri ağzından kaçırmaya yol açabilir.

Merkür, işin özüne inmekle ilgilenir ve Yay, hayata daha geniş bir mercekten bakmayı sever. Yay her zaman geleceğe odaklandığından, Merkür'ün bu burçtaki varlığı yarının vizyonlarını destekler.

Coşkulu Yay, gittiği her yere bir heyecan dokunuşu katar, bu da Yay'daki Merkür'ün coşkulu sözler, kendinden emin mesajlar ve tutkulu tartışmaların zamanı olabileceği anlamına gelir. Bu geçişin anahtarı, ön yargılarınızı bırakmaktır, mantığınızı değil. Hayatın en büyük sorularına cevap bulma arzusunda, farklı bakış açılarını takdir etmemiz zorunludur.

Merkür Yay burcundayken konuşmadan önce düşünmeyi hepimiz hatırlamalıyız! Bunun nedeni, doğru olup olmadıklarını kontrol etmeden veya başkalarının duygularını dikkate almadan her şeyin ağzımızdan çıkmasıdır.

Yay, kaşif Okçu tarafından temsil edilir, bu da Merkür burada seyahat ederken olasılıklarımızın sonsuz olduğu anlamına gelir! Şimdi, bir yere seyahate çıkmayı, okula geri dönmeyi veya yeni bir işe başlamayı düşünmeye başlamak için harika bir zaman olarak, zihnimizi ve ufkumuzu genişletmeye teşvik ediliyoruz.

Sevgiler G.

14 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
Yazı: Blog2_Post
bottom of page