top of page

PLÜTO (Dönüşüm) & İyileşme Krizi

‘’Bir ağacın dallarının cennete uzanabilmesi için köklerinin cehenneme ulaşması gerekir…’’

Güneş Tutulmasına doğru giderken bu tutulmanın baş aktörlerinden birisi de hiç kuşkusuz sistemin patronu olan Plüto…


Plüto’nun olduğu yerde değişim, dönüşüm kaçınılmaz olur. Plüto öyle derin ve öyle alttan çalışır ki olduğu yeri için için oyar, yok eder ve yeniden inşa eder. Kişi uzun bir dönüşüm sürecinden geçer ki bir burçta çok uzun yıllar kaldığı için dönüşüm yıllara yayılır.

Bir burca ilk girdiğinde (0-3) ve çıkmaya başladığı (27-29) dereceler oldukça sert çalışabilir. Aniden bir şeyleri bitirme, başlatma, ani kopuşlar yine bu gezegenin eseridir.

Şimdi Güneş Tutulmasında Plüto 27 derece ve Oğlak burcunda üstelik tutulma süreci oldukça uzun, her ne kadar ilk 6 aylık gündemler daha yoğun yaşansa bile sistemin patronu bu süreci yavaş yavaş, ilmek ilmek değiştirecek ve önümüzdeki 6 yılın gündemleri aslında bugünlerde yaşadıklarımızla bağlantılı gelişiyor. Özellikle tutulmadan önceki +,- 4 gün tutulma gündemleri hakkında bilgiler veriyor. Bugünlerde yaşadıklarımıza bir bakalım gündemlerimiz neler ve bunu yaparken de 2004-2005 hatta 2014-2015 yıllarına dönmek gerekiyor. Tutulmalar yine Koç-Terazi aksında gerçekleşmişti ve bir metanom döngü kapatırken diğerini açıyoruz.

Plüto’nun olduğu yerde aslında iyileşme sancıları da vardır. Sadece biz yıkıma ya da değişen şartlara o kadar odaklanırız ki sisteme direnç ve direçle gelen acı ızdıraba dönüşebilir. Peki nedir bu iyileşme krizi?

İyileşme krizi kavramı önemli bir kavramdır, yani suçluluk, küskünlük veya keder gibi sorunlarla mücadelede, zaman zaman iyileştirmeye çalıştığımız duyguları harekete geçirir. Bazen, değiştirmek istediğimiz bir yaşam alanına dürüstçe baktığımızda, sorun alevleniyor gibi görünüyor. İşler gerçekten kötüye gitmiyor, daha yeni at gözlüklerimizi kaldırdığımızın ve sorunu görmezden gelirken işlerin ne kadar kötüye gittiğini keşfettik ve sadece bilincimiz arttı.

Plüto Oğlak burcunun 27 derecesinde transitine devam ederken 2008 yılından beri Koç, Terazi, Yengeç ve Oğlak burçlarını(Güneş, Ay, Venüs, Mars, vb.) birçok kez sınadı, zorladı, değiştirdi ve dönüştürdü. Bir burcun son derecelerinde gezegenler oldukça güçlü çalışır ve Plütonik etkisini hissederiz. Böyle bir transit altında değişim ve dönüşüm İstesekte istemesekte gelir, o yüzden krizlere çekilmediğimizden emin olalım. Burada yapmamız gereken, sürekli nasıl krizlerin içine çekiliyoruz, neleri değiştirip, dönüştürmeliyiz bunun farkına varmamız ve kabullenmemiz gerekiyor.

Plüto’nun Oğlak burcuna girdiğinde yaşadığımız şoklar, kabullenememe, duygusal krizler artık daha kabullenilebilir bir hale doğru yol almaya başladı. Başımıza gelen durumları kabullenme, eskiyen, hayatımızda çürüyen ne varsa gönüllü bir şekilde bırakmayı daha kolay isteyebiliriz. Burada kararlı, yüzleşmeye hazır ve değişen koşulları kabullenme cesareti gösterebildiğimiz sürece dönüşüm daha kolay ve daha az yıpratıcı olacaktır.

Şimdi Güneş Tutulması Terazi burcunda ışıldarken Plüto tarafından baskılanma, gölgede kalma ya da içimizde, hayatımızda çürüyen ne varsa aslında koparıp atarak yeni bir döngüye merhaba diyeceğiz. Tabi ki değişime direnenler için gönüllü olarak değiştirenler için şunu diyebilirim ki güçlenerek, arkanıza gücü olarak çıkacaksınız.

Özellikle Plüto Terazi kuşağı 20-29 derecelerde Plüto yerleşimi olanlar yine Koç, Terazi, Yengeç ve Oğlak burcunun aynı derecelerinde gezegen yerleşimi olanlar için aslında bazı şeylerin dönüşümü ve yeni başlangıçların habercisi bu tutulma, Kova, Aslan, Yay ve İkizler için bu geçiş daha çok destekliyor değerlendirelim ve değişime gönüllü olalım. Cesaret önemli çünkü Kuzey Ay Düğümü Koç burcunda değişime, yeniye, adım atmaya gönüllü olan kazançlı çıkar…

Sevgiler G.


83 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
Yazı: Blog2_Post
bottom of page