top of page

Plüto Kova (Bilgi güçtür)

Plüto denildiğinde hiç şüphesiz aklımıza gelen şey güç ve şimdi güç el değiştiriyor. Güç artık bilgiden yana. Patronculuk devri bitiyor. Eşit yaşam hakkı, akıl almaz sıra dışı buluşlar, bilim, bilgi, vb. gibi konularda tabuların yıkılması, düzen değişikliği önümüzdeki 20 yılın konusu olacaktır.

Plüto Kova süreciyle; ölüm ve

ölüm ötesi, cinsellik, yeniden doğuş, güç, kontrol, manipülasyon, yer altı kaynakları, yer altı konuları, bilinç dışı, psikoloji, korku, sezgi vb. bu konularla ilgili bir resetlenme dönemine giriyoruz.

Plüto Oğlak sürecinde Satürn yönetiminde bir Plüto vardı. Sistem patronları, CEO’ları, devlet adamlarını, bir yerlerde yönetici olan kim varsa onları destekliyordu. Şimdi Plüto gezegenin ele avuca sığmayan, asi, bir o kadar sıra dışı, akıl almaz, ön görülemez olan gezegeni olan Uranüs tarafından yönetilecek.

Bu süreçte eşit yaşam hakları ön plana çıkacak. Dünyanın sadece biz insanoğlu için yaratılmadığını kabul etmek zorunda kalacağız. Cinsellikle ilgili konuşulmayan, gizlenen ne varsa çok rahat konuşacağız, tartışacağız ve hatta kabul edeceğiz. Bilim ve buluşlar konusunda çok büyük sıçramalar önümüzdeki süreçte bizi bekliyor. Ama en önemlisi bu süreçte dikkat etmemiz gereken, Kova insanlığı sever ama insan sevmez. Eşit yaşam hakkını savunur ama kendi duygularına soğuk ve mesafelidir. Kuralları yıkmak, tabuları yıkmak bir yandan heyecan verse de diğer taraftan tehlikeli ve bir o kadar makineleşmeye doğru giden bir süreci de beraberinde getirebilir.

Önümüzdeki süreçte merhamet ve vicdan pusulamız olmalı, bizi insan yapan, ruhumuzu besleyen tarafımızı da unutmamamız gerekir. Plüto Kova, Uranüs İkizler ve Neptün Koç süreci buluşları hızlandıracak, akıl, mantık, düşünce, ilim, bilim ön plana çıkacak, bilgi çok büyük güç haline gelecek. Ama ruhumuzu beslemeyi ihmal etmeyelim. Mutlaka ruhumuza da yatırım yapalım.

Bu sürecin en şanlıları kim derseniz İkizler ve Terazi derim. Plüto Kova süreci önümüzdeki 20 yıllık süreçte onları destekleyecek. Tabi ki gerekli sorumlulukları aldıkları, Plüto Kova sürecini iyi anladıkları sürece. Kova burçları için şunu diyebilirim, güçlenecekler ama değişerek, dönüşerek, zaten ön provasını son 3 yılda yaşadılar. Şimdi o alanlarla ilgili güçlenme zamanları, korkup, paniğe kapılmayın. Koç ve Yay destek alırken, Aslan karşıtlıklarla dönüşecek, tabularını yıkacak, egosunu bir kenara koymayı öğrenecek. Çünkü Kova birlik bilincidir. Aslan’a birlik bilincini öğretecek.

Önümüzde uzun bir yol var. Bu yolu kolaylıkla aşmanın yolu bilgiden geçiyor.

Sevgiler G.
47 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
Yazı: Blog2_Post
bottom of page