top of page

''Tebessüm provaları yapıyorum. Elbet bende bir gülüşe denk gelirim''

Merkür Oğlak burcunda (14 Aralık 2021-2 Ocak 2022)

Merkür Oğlak burcunda, artık daha metodik ve stratejik olacağız. Artık abartılı hikâyeler anlatmaya ve zekamızla insanları cezbetmeye sürüklenmek yerine, başımızı eğip işe koyulmaya daha meyilli olacağız. Yay'daki Merkür tamamen büyük hayaller kurmak ve hayal gücümüzü kullanmakla ilgiliydi. Şimdi, Oğlak’taki Merkür bizi Dünya'ya geri getirmek ve bu hayalleri eyleme dönüştürmeye yardımcı olmak için burada.

Merkür Oğlak'tayken elementi toprak, yöneticisi Satürn'ün soğuk, sert ve rasyonel niteliklerini alır. Doğum haritalarında bu yerleşime sahip insanlar, özellikle maddi alanlar olmak üzere, zor, sıkıcı ve bazen moral bozucu konular üzerinde durmaya meyillidir. Matematikçiler, bilim adamları, ekonomistler, iş adamları ve tarihçiler veya titizlik, kesinlik ve ciddiyet gerektiren herhangi bir alan için harika bir yerleşimdir.

Transit Merkür Oğlak burcuna geçtiğinde, zihinlerimiz çok iyi organize olarak düşünmemizi sağlar. Aynı zamanda istediklerimizi elde etmek için yeterli motivasyonu bulabileceğimiz bir döngüyü bizlere sunar. Bu süreçte bir şeye odaklanmak ve onu bitirmek için içsel bir disiplin geliştirmek bizler için daha kolay olacaktır. Çünkü Oğlak sabır, istikrar ve disiplin burcudur. Bir şeyi yapmak istediğinde pes etmeden çalışır, didinir ve başarıya ulaşır. Bu transit süresince daha pratik ve mantıklı düşüneceğiz. Odağımızda zirveyi hedeflemek olacak. Daha iyi nasıl başarılı olabilirim? Başarıya ulaşmak için daha ne kadar çalışmalıyım? gibi durumları sıkça düşüneceğimiz bir transit döngüsü bizleri bekliyor.

Merkür Oğlak'tayken, fiziksel dünyayla güçlü ve amaçlı bir şekilde ilişki kurarız. Akıllarımız güçlü bir şekilde hayatın pratik alanlarına odaklanır.

Her Merkür'ün farklı modları ve unsurları vardır ve Oğlak için öncü (başlatıcı) ve dünyevidir (duyu odaklı). Bu süreçte daha dünyevi düşüncelerimiz olabilir.

Oğlak'taki Merkür, bir amaca, bir sonuca götüren düşüncelere dalmak ister.

Oğlak , elle tutulur bir otorite işaretidir ve Merkür'de Oğlak'ın söylediklerine ağırlık verir. Bir konuyu dikkatlice düşündükten sonra, bu Merkür görüşlerini ortaya koyuyor.

Oğlak burcundaki Merkür, tek bir konuya bağlı kalma ve kendi alanında otorite olma sabrına sahiptir. Becerikli ve ayrımcıdırlar ve beyin güçlerini yalnızca hedeflerini ilerleten faaliyetlere ve insanlara yönlendirirler.

Bu Merkür, boş sohbeti sevmez. Kendilerini kontrol etmeyi tercih eden iletişimcileri ve bir amaca yönelik konuşmaları sever. Ciddi düşünür olarak karşımıza çıkar. Bu yüzden bu döngüde daha ciddi düşünüp, daha az konuşmak istediğimiz, kişilerle aramıza mesafe koymaya yöneleceğimiz durumlarla daha sık karşılaşabiliriz.

Oğlak burcundaki Merkür, hayatı (ve kendinizi) daha ciddiye almanıza yardımcı oluyor, böylece geleceğiniz hakkında hayal kurmayı bırakıp gerçekten bu konuda bir şeyler yapabilirsiniz. Merkür iletişimi yönettiğinden, Oğlak transitini olabildiğince verimli hale getirmek için bir plan oluşturmak, başkalarıyla bunun hakkında konuşmak veya yazmak için en iyi zamanlardan bir tanesine işaret ediyor.

Dikkatli etmemiz gereken, kendimize eğlenmek için biraz zaman ayırdığımızdan emin olmamız gerekiyor. Oğlak enerjisi bizi oldukça gergin yapabilir ve sürekli bir şeyler yapmıyorsak kendimize karşı sert olmanız gerektiğini bize hissettirir. Bu nedenle, Merkür Oğlak burcundayken özellikle gergin hissettiğimizde, kendimize mola vermenin sorun olmadığını ve her zaman çalışmak zorunda olmadığımızı hatırlatmayı unutmayalım!

Sevgiler G.
27 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comentários

Avaliado com 0 de 5 estrelas.
Ainda sem avaliações

Adicione uma avaliação
Yazı: Blog2_Post
bottom of page