top of page

URANÜS & JÜPİTER KAVUŞUMU BOĞA BURCUNDA

“Tüm büyük değişikliklerden önce kaos gelir.” 

Uranüs, Güneş sisteminin ele avuca sığmayan asi çocuğu, Merkür’ün üst oktavıdır. Üst akılı temsil eder. Yenilik, teknoloji, özgünlük, farklı olmak, sıra dışı olmak, uzay ve bilgisayar teknolojisi yine bu gezegenle ilişkilidir.

Ayrıca hak arama, özgürlük, özgünlük, isyan, baş kaldırı, eşit yaşam hakkı, hakların alınması, toplumsal reformları da bize gösterir. Uranüs 4 kutupludur, o yüzden ne yapacağı, nasıl tepki vereceği pekte öngörülemez.

Jüpiter büyük iyicil gibi gözükse de girdiği yerde her şeyi büyütür. İyi ya da kötü büyütme özelliği vardır. Şans ve bereketle bağlantılıdır ama o şans ve bereket için öncelikle Jüpiter yasaları olan etik, erdem, ahlak bu sınavları vermiş olmamız gerek, yoksa etkisi iyiden ziyade kötü olabilir.Yaklaşık 12- 13 yılda bir gerçekleşen bu kavuşum etkisi Boğa burcunda gerçekleşiyor. Dolayısıyla bu kavuşumun yönetici Venüs, özellikle sanat, yaratıcılık gerektiren konularda ilhamları destekleyen bir kavuşum, orijinal ve sıra dışı fikirleri hayata geçirme, yaratıcılık gerektiren mesleklerin öne çıkması, bu tarz mesleklerden para kazanma, teknoloji ve sanatın birleşerek dijital alanlarda sanat yapan kişilerin ön plana çıkması.

Ama şu var, Venüs konu olduğunda hazlar ön plana çıkar. Uranüs pekte rahat edemediği bir yerde burada aslında keyi aldığımız, çekildiğimiz konularda değişim, istekleri kontrol etme konusunda kararsızlık, aniden gelen dürtülerle hareket etme gibi durumları da yaşatabilir.

Kavuşum anında ufukta Boğa yükselirken, Venüs tutulma derecesinde ve bu kavuşum Venüs Koç etkili bir kavuşum, hazlara harekete geçirmek için yeterli dürtüyü içimizde hissediyoruz. Sadece burada Mars Balık burcunda ve Neptün etkisinde istekler ve arzular için yeteri kadar dirençli değiliz ya da etik değerler pek umrumuzda değil sadece dürtü odaklıyız. Burada önemli olan her zaman için ahlak kurallarına uygun ilerlemek.  

Uranüs & Jüpiter kavuşumu bilincin açılması ile ilgilidir. Döngü açar, son kavuşum 2010 yılında Koç burcunda gerçekleşmişti. Bireysellik, savaşmak, güdü bunlarla ilgili bilinç açılımları oldu. Şimdi konfor alanlarımızla ilgili bilinç değişimine gidiyoruz. Neleri değiştirmek istedik de yapamadık? Sabit etkili bir kavuşum aslında değiştirmek, reorm yapmak isteyip de bir türlü yapamadığımız, konfor alanımızdan çıkamadığımız ne var? Bir düşünelim. Bir daha ki kavuşum 2037 yılında Yengeç burcunda ve o zamana kadar, haz aldığımız, bizi mutlu eden, keyif aldığımız ne varsa, para kazanma tutumumuzdan, sevgi anlayışımıza kadar her şey değişime gebe…

Dünyaya baktığımızda Boğa burcunda bu kavuşum en son 1934 yılında olmuş ve Almanya’da Hitler’in yükselişi, büyük Amerikan buhranı, işsizlik, sosyolojik olaylar meydana gelirken, Türkiye’de  soyadı kanunu, kadınlara seçme seçilme hakkının verilmesi, sanayi ve tarım alanlarında modernleşme çalışmaları, sanayide dışa bağımlılığı azaltmak için teşviklerin oluşturulması gibi durumlar yaşandı.

Bireysel olarak;

Koç; yeteneklerden para kazma, mevcut işinde terfi alma, orijinal para kazanma yolları bulma, farklı bir kazanç kapısı oluşturma.

Boğa; kimliğinizi, kişiliğinizi ortaya koyarken daha orijinal davranma, dış görünüşte farklı ve sıra dışı seçimler yapma, kendinizi dış dünyaya yansıtırken geleneksel olandan ziyade denenmemiş olanı tercih etme.

İkizler; bilinçaltı konularında aydınlanma, psikolojinizi güçlendirmek adına bu süreci kullanabilirsiniz. Özellikle var olan psikolojik sorunları çözme adına destek veriyor. Aynı zamanda hayallerinizi de destekler.

Yengeç; arkadaşlıklar, sosyal ortamlar, sosyal sorumluluk projeleri, idealler bu konuda destek alıyorsunuz. Aynı idealleri paylaştığınız insanlarla bir araya gelmek, yeni ve sağlam arkadaşlıklar kurmak, hayallerin peşinden gitmek adına destek veriyor.  

Aslan; toplum önü konularda büyük bir değişim, kariyer hayatında önemli sıçrama, yenilik ve teknolojiyi iş hayatına entegre etme ama aynı zamanda zorlanma, isyan ve değişime direnç varsa bozulmayı da beraberinde getirebilir.

Başak; seyahat etme, uluslararası ticaret, hukuksal konularda destek, aynı zamanda keşfetme, araştırma, derine inme konusunda destek veriyor. Sıra dışı insanlarla buluşacağınız seyahatler konusunda da destek alıyorsunuz.

Terazi; bilinçaltının derinliklerine inmek, pasif gelirler, miras, nafaka, eşin geliri gibi konularda destek alırken ikili ilişkilere bakış açınızda değişim, özgürlük ve sıra dışılık ön plana çıkıyor. Bu aynı zamanda hem hayat enerjinize hem de cinsel yaşamınıza yansıyabilir.

Akrep; arkadaşlar, eş, ortak gibi her türlü ikili ilişki durumlarında özgürleşme isteği ağır basabilir. Aniden gelen kopmalar, sizi engelleyen durumlar ve kişilerle ilgili aranıza mesafe koymak isteyebilirsiniz.

Yay; günlük ilişkileriniz, rutinleriniz, iş hayatında değişiklik, iş değiştirme,  rutin hayatınızda özgürleşme ihtiyacı aynı zamanda sağlığınıza da dikkat etmeniz gerekiyor.

Oğlak; Eğlence ve yaratıcılık konusundaki bakış açınızı değiştiren bir kavuşum aşk hayatınızda aradığınız güvenlik ihtiyacı ile ilgili sınırları kaldırıyorsunuz. Daha heyecan verici seçimler yapabilirsiniz. Yetenekler konusunda destek alıyorsunuz. Orijinal fikirler bulma, uygulama ve bundan para kazanma konusunda destek veriyor.

Kova; aslında Uranüs enerjisi yabancı olmadığınız bir enerji sadece Boğa burcundaki Uranüs rahat edemediği yerde sıkışma enerjisini fazlasıyla hissettiriyor. Aile, kökler, aile ilişkileri, ev, emlak konularına özgürleşme dürtüsü, isyan enerjisini verirken sorunlardan özgürleşme adına değerlendirmeyi unutmayın.

Balık; düşüncelerinizde kalıpları yıkmak, sıra dışı ve orijinal fikirler bulmak adına destek alıyorsunuz. Özellikle teknoloji, iletişim ve internetin kullanıldığı alanlardan para kazanma, genişleme fırsatı veriyor. Yakın çevre ilişkilerinde değişim, özgürleşme ve genişleme, sıra dışı kişiler ve bağlantılar bulmak adına destek veriyor.   

Bu kavuşum yenilenme ile ilgili özellikle, Koç burcundaki Güneş tutulması ile başlatma, resetlenme enerjisi aktive oldu. Şimdi Boğa burcunda sabit etkili bir kavuşum meydana geliyor. Ektiğimiz tohumları köklendirmek adına değişim, özgünlük, etik, erdem, ahlak yol pusulamız olmalı.

Sevgiler G.

 

 

460 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
Yazı: Blog2_Post
bottom of page