top of page

Yengeç Dolunayı (18 Ocak 2022)

‘’Dönüşüm tam anlamıyla, formun ötesine geçmek demektir.’’


Yeni yıla enerjisiz bir başlangıç ​​yaptıysanız, yalnız değilsiniz. 19 Aralık'tan 29 Ocak'a kadar Venüs geri hareketinde ve 14 Ocak'tan 3 Şubat'a kadar Merkür geri hareketindeyken, evren açıkçası hepimizin bu ayı yavaşlatmasını ve 2022'ye ilerlemeden önce geriye bakmamızı istiyor. Ve hareketsiz veya aktif olarak dururken geçmişi anımsarken, kendimizi tüm hisleri hissederken bulabiliriz.

Ay, duygusal pusulamız olarak hareket ettiğinden, sezgilerimize ve güvenlik duygumuza hükmederek , en dolu ve aydınlık olduğu zaman tüm bu temaları güçlendirme eğilimindedir. Bu dolunay 10 Temmuz 2021’deki Yengeç yeniayı ile bağlantılı o zaman başladığımız konuların sonuçlarını alabiliriz ya da o zamanki gündemlerimiz neyse tekrar gündemimize gelebilir, sonuç alabiliriz bir şeyleri bitirme, tamamlama zamanları, hangi hikâye başladıysa artık hikâyenin sonuna gelmiş durumdayız.

Yengeç tarafından sembolize edilen öncü su burcu Yengeç, astrolojide sezgiyi, güvenliği ve duygularımızı denetleyen Ay’ın kendisi tarafından yönetilir. Yengeç’lerin doğuştan besleyici, hassas ve duygularıyla vakit geçirmeyi çok iyi bilindiği düşünülürse, bu dolunay, bilinçaltımızda, yoğun olan duygularımızla boğuştuğumuz zamanlar olacaktır.

Yengeç aynı zamanda horoskopta 4. evi yönetir, bu nedenle Yengeç’ler inanılmaz derecede empati yapabilen insanlardır, aile odaklıdır ve içsel duygularıyla iç içe geçmiş bağlarını derinden hissederler. Ay’ın duygularınızla ne kadar yakından bağlantılı olduğunu ve Yengeç’lerin herhangi bir anın enerjisine uyum sağlama konusunda ne kadar usta olduğu düşünüldüğünde, olumsuz bir olay, onların oldukça alıngan davranmalarına ve kabuklarına çekilmelerine sebep olabilir.

Bununla birlikte, diğer gezegenlerle nasıl etkileşime girdiğine bakılmaksızın, Yengeç dolunayları en derin duygularımızı tanımamızı ve üzerinde çalışmamızı gerektirir. İyi haber şu ki, Yengeç en önemli su burcu olduğu için, Ay’ın bu durumları sadece duygularımızla boğuşmak değil, bunun yerine, nasıl hissettiğimizle gerçekten bir şeyler yapmayı mümkün kılan doğuştan gelen bir harekete geçirici enerji sunar. Ne yapabileceğimizi - ve nasıl yapabileceğimizi - bu dolunayın diğer gezegenlere yaptığı eylemler bizi hareketlendirip olayları renklendirilebilir.

Bu dolunay, ölüm, yeniden doğuş, yenilenme, kontrol ve yeraltı dünyası gezegeni olan güçlü Plüto’ya karşıtlık yapıyor. Bu dolunay, bizden yalnızca nasıl hissettiğimiz konusunda kendimize karşı gerçekçi olmamızı değil, aynı zamanda yalnızca duygularımıza karşı çalışan bağlara, kalıplara veya davranışlara son vermeye açık olmanızı da istiyor. Ve Plüto, takıntılı düşünceleri ve güç mücadelelerini teşvik ettiğinden, dönüşüm yolunda bunlarla karşılaşabiliriz. Bazı şeyleri bırakmak zor sancılı olsa da bırakmak zorunda kalabiliriz. Ya da kendi isteğimizle bir şeyleri sonlandırmak başta kolay olmayabilir.

Ay ayrıca Balık burcundaki Neptün ile tatlı bir üçgen açı oluşturarak yaratıcı enerjiyi, eterik, romantik, ruhsal ve güzel olan her şeyi güçlendirir. Bize Plüton'un sunduğu karanlıkla yüzleşmemizi kolaylaştıracak bir çift gül renkli gözlük sunacak - belki de tutması zor duyguları sanatsal bir projeye veya ruhsal olarak tatmin edici bir aktiviteye ( meditasyon , dua etme, ibadet, günlük tutma gibi) dökerek. Burada dikkat etmemiz gereken Neptün’ün olduğu yer biraz flu olur. Netlik gider. İç hesaplaşmalarımızda bilinçaltı korkularımızda boğulmadan, sakin kalmaya özen göstermeliyiz.

Ayrıca, Venüs'ün Oğlak'ta hala geri harekette olması, romantizm, para ve güzellikle ilgili konuları yavaşlatması ve Merkür'ün Kova'da gerilemesi nedeniyle, ilişkilerimizde de sabırlı ve dikkatli olmamız gerektirdiğini belirtmekte fayda var. Uzun vadeli dilekler, bu konular etrafında kendi kendine düşünme, bu dolunay civarındaki günlerde başa çıkmakta olduğumuz şeylerin merkezinde olabilir.

Yengeç burcunda veya kişisel gezegenlerinizle ( Güneş, Ay , Merkür, Venüs veya Mars) Yengeç'te doğduysanız bu dolunayı çok daha fazla hissedeceksiniz, 22-29 derece arasında kişisel bir gezegeniniz varsa, özellikle yansıtıcı olacak ve onun gayretli enerjisini kullanmak için harekete geçeceksiniz. Koç, Terazi ve Oğlak'ta 22-29 derece arası kişisel gezegenleri olanlarda biraz sancılı ve harekete edecekleri zamanlar sadece burada direnmek yerine olanı kabul etmeyi, bırakmayı bilmeleri gerekiyor.

Boğa, Akrep, Başak, Balık burçlarında 22-29 derecede kişisel gezegenleri olanlar için bu süreç daha uyumlu ve olabilir. Tabi ki akışta ve esnek kaldıkları sürece...

Bu dolunay, dinlenmemiz, şarj olmamız ve iç sesimize - ve kalbimize - kulak vermemiz için bir hatırlatma yapıyor. Her şeyin hayrımıza olduğunu unutmadan ilerlersek her şey çok daha kolay ve kabullenilebilir olur.

Hepimize şifa olsun, yüklerimizden arındığımız bir dolunay olsun

Sevgiler G.

22 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
Yazı: Blog2_Post
bottom of page