top of page

Güneş Kova Burcunda

''Kim olduğumu öğrendiğimde özgür olacağım.''


''Kova burcu, o biraz sihirlidir'', diye boşuna dememiş Linda Goodman, Kova burcu kişileri de tıpkı yönetici gezegenleri Uranüs gibidir. Uranüs diğer gezegenler gibi yana doğru dönmek yerine, yukarıdan aşağıya döner. Kova kişileri de, enteresan, benzersiz, asi, adil, devrimci, mantıklı, ukala ve hümanisttir.

Güneş, zihinsel olarak aktif ve sosyal Kova burcuna geçtiğinde, dışarı çıkıp dünyayla yeniden bağlantı kurmanın zamanı geldi, demektir.

Kova, özgünlük ve özgürlüğü kucaklayan entelektüel bir burçtur, bu nedenle Kova Güneş’i altında kendi davulunuzun ritmine göre yürümekte özgürsünüz!

Ancak Kova burcu, bireyselliği ödüllendirdiği kadar, bu burç aynı zamanda bir bütün olarak insanlığın farkındadır ve tüm insanların haklarını savunur. Güneş'in devrim niteliğindeki Kova'dan geçişi, bireysel kimliklerimizden geri adım atmak ve Dünya'daki her canlının değerli ve bağlantılı olduğunu anlamak için bir fırsattır.

Kova burcundaki Güneş, cesurdur ve fikirlerine güvenir. Başkalarını dinlemeleri gereken durumlarda bile her zaman haklı olduklarına inanırlar. Değişime açıktır ama bazen inatçıdır çünkü kendine uymayan değişiklikleri kucaklamayı sevmez. Güneş Kova burcundayken, fikirlerimizde sabit kalırız, ancak bazen başkalarını dinleyebilmek için taviz verebiliriz. Bu şekilde onların fikirlerini hayatımıza uygularız.

Güneşinizle Kova'da doğduysanız, eksantrik ve inatçı, varlığınızı görmezden gelmek imkansız! , otoriteye karşı gelmekten korkmazsınız. Her zaman kendinizi ve çevrenizdeki toplumu geliştirmenin yollarını arayan yenilikçi bir ruhsunuz. İşleri kendi yolunuzla yapma özgürlüğü sizi yönlendirir ve genellikle öngörülemezliğinizle başkalarını şaşırtırsınız.

Kova, sembolü ‘’Su Taşıyıcısı’’ olarak bilinir, ancak aslında bir hava burcudur. Hava elementi tamamen akılla ilgilidir, bu da kalbiniz yerine aklınızla hareket etme eğiliminde olduğunuz anlamına gelir. Bu tarafsızlık duygusu, tüm niyetlerinizi neyin gerçek, neyin doğru olduğuna ve gelecekte kendinize ve çevrenizdeki herkese en iyi neyin hizmet edeceğine odaklamanıza yardımcı olur.

Kova, başkalarının yaşamları ve durumları ile büyük ölçüde ilgilidir. Onlar için önemli olan gönüllü olarak başkalarını desteklemek ve yardım etmektir.

Kova herkesin eşitliğini savunur, ancak yine de her bireyin farklılıklarını kutlar. Başkalarına meçhul bir yığın olarak bakmak yerine, etrafınızdaki herkesin benzersiz niteliklerine bakın ve her insanın dünyaya katkıda bulunacak bir şeyleri olduğunu anlayın.

Grupların ve dostlukların burcu olan Kova, benzer düşünen ruhlarla bir araya gelmeyi ve yeni fikir alışverişinde bulunmayı sever. Herhangi bir gruba veya kuruluşa katılmak, zihninizi ve sosyal çevrenizi genişletmenize yardımcı olacaktır.

Güneş Kova'dayken, toplum yararına çalışabilir. Yardım kuruluşlarında gönüllü çalışabilir ya da yardım da bulunabilirsiniz.

Yeni arkadaşlar edinmek için Güneş’in Kova burcu seyahatini değerlendirmek gerekir. Kova, çok sosyaldir ve sevdikleri şeyleri seven insanlarla vakit geçirmekten zevk alabilecekleri gruplara ait olma eğilimindedir. Sosyal çevrenizi genişletmek için bu güzel Kova enerjisinden yararlanmayı unutmayın.

Doğum gününüz kutlu olsun zodyağın asi ve bir o kadar yardımsever burcu, her şey gönlünüzce olsun, solar döngünüz kutlu olsun.

Sevgiler G.

27 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
Yazı: Blog2_Post
bottom of page