top of page

‘’Kendini kabul et, kendini sev ve kendi kutla!’’

Güncelleme tarihi: 20 Ara 2021

Venüs Retrosu Oğlak burcunda (19 Aralık2021-29 Ocak 2022)

Geldik bir Venüs retrosuna,

Venüs, klasik bir Disney prensesi gibi zodyakta kayar. Herkesin ona hayran kalmasına ve herkes tarafından kucaklanmaya hazırdır. Venüs aşk ve güzellik gezegeni olmasının yanında sevme tarzımız, öz değerimiz, para kazanma şeklimiz, hazlarımız, arzularımız, tatlarımız, yediğimiz-içtiğimiz her şeyle bağlantılıdır. Ve Venüs geri hareketine başladığında kendimizi yere çakılmış gibi hissedebiliriz. Çünkü Venüs hayattan tat almamızla da alakalıdır. Bu durumda tıpkı Külkedisi masalında olduğu gibi sihir bozulur ve biz gerçeğimizle yüzleşmek zorunda kalırız.

Venüs, başarı ile en çok ilgili olan Oğlak burcunda geri hareket ederken; bu çabalamanın, mücadele etmenin ve nihayetinde fethetmenin bir işaretidir. Terimleri belirsiz, mecazi veya duygusal değildir; Oğlak, dünya hakimiyetini arzular. Venüs Yay'dan ayrılıp Oğlak burcu alanına girdiğinde, özlediği güzellik, mutluluk ve romantizm, daha çok somut başarı gerçekleştirmekle ilgilidir.

Burada her şey sığ materyalizmle ilgili değildir. Oğlak, iktidardaki koltuğu, hükümdarlığın tahtını elinde tutuyor ve eğer hükmedecekse, Venüs’ün bu rolü iyi görmesi gerekiyor. Oğlak burcundaki Venüs arketipi, narin bir kızdan ziyade savaşçı diva arketipini somutlaştırarak, güç giyerek güce sahip olmakla ilgilidir. Burada Venüs Külkedisi masalındaki prenses olmaktan çok kaleyi yönetecek bir kraliçe olmalıdır. Ve Oğlak burcundaki Venüs, mücadeleden güzellik yaratır.

Venüs rertodayken bizden, tüm Venüsyen konularda değerlendirme yapıp, bazı düzeltmeler yapmamızı isteyecektir İlişkilerde bastırılmış sorunlar gün yüzüne çıkabilir veya geçmişteki bir kalp kırıklığını kapatmaya çalışabiliriz. Çünkü retro hareket karışıklığa neden olabilir ve büyük ölçüde anlaşmazlık yapabilir. Yeni bir aşka başlamak, görünüşünüzü değiştirmek veya bu dönemde büyük para hamleleri yapma konusunda çok dikkatli olun. Ayrıca, eski sevgililerinize dikkat edin, çünkü Venüs retroları, geçmiş sevgilileri tekrar görüş alanımızın içine çekmekle ünlüdür.

Oğlak burcunun materyalist bir başarı öyküsüne olan özlemi, Venüs retroya geçtiğinde ateş altında kalacak. Bu süreçte çevremizden baskı görebilir ya da kendimizi baskı altında hissedebiliriz.

Bir de retro Venüs Plüto ile kavuşum yapacak. Kariyerimizle ilgili eski hayallerimiz, yıkarken, kusursuz aşkla ilgili bu sahte vaatleri de yok edecek ve biz yenilerini inşa etmek zorunda kalacağız.

Oğlak, çamur ve dikenli tellerin arasından sürünerek geçtikten sonra, işin buna değeceğine inanmak ister. Ve böylece, eski sevgililer tekrar ortaya çıktığında, yorgunluğa, yalnızlığa, can sıkıntısına veya kasvetli bilinmeyen bir geleceğin tehdidiyle karşı karşıya kalacağız. Eski ilişkiler ve yanlarında kayıp, geride bırakılmış, unutulmuş olasılıklarıyla, bir kez daha karşılaşmak ve yüzleşmek zorunda kalabiliriz.

Bu Venüs retrosu bizi kurbağaları prens sandığımız ve asla gelmeyecek olan prensleri beklemiş olduğumuz gerçeğiyle yüzleşmeye ve dönüşmeye zorlayacak. Buraya kadar kendi başımıza geldik. Şimdi buna teslim olmadan ağırlıklarımızdan kurtularak yolumuza devam etme zamanı!

Bu süreçte yapmamız gereken, kendimizi sürücü koltuğuna koyup, kariyerimizde, ilişkilerimizde ve hayatımızdan nasıl zevk almak istediğimiz konusunda oyunun sonunu netleştirmek. Ne için çalışıyoruz? Kendi değerimiz için nelerden besleniyoruz? Geleceğimizin nasıl görünmesini istiyoruz? Bu retroyla çürüyen hayallerimizi temizleyecek ve yeni bir şey yaratacağız.

Kendi başımıza sentezlediğimiz deneyimlere ve kimse olmadan kendimize bakmayı öğrendiğimiz eski tecrübelerimize bakmalıyız. Ancak kendimize bakma yeteneğimizi kabul ettiğimizde eski sevgililerin sahte tekliflerine karşı daha az duyarlı hissedeceğiz ve kendi değerimizi bir başkasının davranışlarında ve sözlerinde aramadan yolumuza devam edebileceğiz.

Toplumsal olarak bu retroda hiç şüphesiz ekonomik krizi daha da fazla hissedeceğimiz ve hepimizin ana gündeminde ekonomi olacağı aşikar ve Plüto ile olan kavuşumu sistemde çürüyen ne varsa gün yüzüne çıkarması ve dönüşüp değişmesi için sancılı ve zor bir sürecin bizleri beklediğini gösteriyor. Bu süreçte hepimiz tasarruflu olmalıyız, borçlanmamaya özen göstermeliyiz. Elimizden geldiğince kendi sınırlarımız dâhilinde yaşarsak daha rahat atlatabileceğimiz bir süreç olabilir.

Sevgiler G.
38 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
Yazı: Blog2_Post
bottom of page