top of page

Kuzey Ay düğümü (KAD) Boğa & Güney Ay Düğümü (GAD) Akrep

‘’Birlikte yola çıkmak için gereken üç şey; yürek, güven, sadakat!’’

3 Ağustos 1947 – 26 Ocak 1949; 20 Şubat 1966 – 19 Ağustos 1967; 12 Eylül 1984 – 6 Nisan 1986; 15 Nisan 2003 – 26 Aralık 2004; 19 Ocak 2022 – 17 Temmuz 2023 yılları arasında doğanlar Kuzey Ay düğümü Boğa,

Güney Ay düğümü Akrep kişileridir.

Kuzey Ay düğümü Boğa, Güney Ay düğümü Akrep olan kişilerin ruhsal ve fiziksel dünyaları arasında bir denge bulmaları gerekir. En büyük zorluk, dinamizmi ve kendi güçlerini nasıl dengeleyeceklerini öğrenmek olabilir, çünkü bu pozisyon onları aşırı uçlarda yaşamaya sevk eder. Her şey siyah ya da beyaz ortayı bulmaları hayatlarında gri tonlarını daha fazla kullanmaları gerekir. Bunun da ötesinde, ruhsal varlıklar oldukları için maddi ve mistik çağrıları arasında, her şeyle hiçlik arasında, hatta yaşamla ölüm arasında bile gidip gelirler.

Boğa Kuzey düğümü kişisinin anlaması gereken en önemli şey, öz değerini başkaları vasıtasıyla bulmaya çalışmamalıdır. Ancak başkası beni onaylarsa iyi hissederim tuzağına düşmemelidir. Başkaları ne düşünürse düşünsün, onun kendisi için doğru bildiği ölçüde yaşaması öz değer duygusunu geliştirmesine yardımcı olacaktır.

Boğa Kuzey düğümü insanı aslında bir başkasının enerjisiyle birleşmeyi ister. Karşılıklı olarak güçlenmeyi deneyimlemek ister. Partneri ile iş birliği içinde olmak isteyecektir. Maddi gereksinimlerini karşılayabileceği kendini güvende hissedeceği partner ister ve o da partnerinin tüm duygusal ve fiziksel ihtiyaçlarını karşılamak için çabalayacaktır.

Kuzey Düğümü ile Boğa burcunda doğan insanların ruhu, bu yaşamda yaşadığı sürece barış ve uyum ister. Ayrıca, müzikten hoşlanır ve aşk söz konusu olduğunda en sadık olanıdır. İyi yemek ve en pahalı şaraplara olan tutkusu kıyaslanamaz.

Kuzey Düğümü Boğa burcunda olan kişiler, bu yaşamlarında ya da belki geçmiş yaşamlarında genç yaşta çok fazla dram yaşadılar ve acı çektilerse, ruhları artık çaresizdir ve krizlere kolay çekilirler. Krizden kaynaklı adrenalin bağımlılığı vardır. Gereksiz olduğunu bildiği halde kendisini krizlerin içine sokar.

Düğüm kombinasyonları, yine de tüm trajediyi unutmalarına yardımcı oluyor. Ruhlarını iyileştirmek ve yeniden beslendiklerini hissetmek istiyorlarsa, hayatın önemli olduğunu ve yaşanması gerektiğini anlamaları gerekir.

Güçlü dostluklar geliştirebilir, doğada uzun yürüyüşler yapabilir ve çevrelerine hayran kalabilirler, işte uzun bir günün ardından iyi olan her şeyin onları beklediğini bilmeleri için evlerini dekore edebilirler.

Her yerde kutsal olanı bulmayı seçtikleri için, kendi ruhlarını getirebilir ve her şeyde İlahi olanı uyandırabilirler.

Kendi değerleri ve kendi fikirleri hakkında kendilerini sorgulamaları gerekir, çünkü kendilerini olduğu kadar kendi değerlerini de mükemmel bir şekilde bilmeleri gerekir.

Bu nedenle, başkalarının dramlarına çok fazla dahil olmak ve her zaman yardım etmeye çalışmak gibi alışkanlıkları geride bırakmaları gerekiyor. Yardım etmek sorun değil, ama kendini unutarak ve başkalarının sorunlarını üstlenerek değil onlara yol göstererek, tavsiye vererek ilerlemeleri gerekir.

Güçlü ve kontrolcü olduklarından, bırakılmaları gerektiğinde olayları yeniden olacak şekilde manipüle edebilirler. Bu nedenle kendilerine daha fazla odaklanmaları gerekir.

Kuzey Düğüm Boğa kişileri en derin ruhsal çağrıya sahiptir ve başkalarıyla mükemmel ilişkiler geliştirebileceklerinden bahsetmeye gerek yok, karşısındaki insanın ruhunu tanımlayabilirler.

Her yerde hevesle aradıkları değer, büyük olasılıkla kendi değerlerini oluşturmaya yardımcı oldu. Küçük yaşta, başkaları onlara zorbalık yaptığı ya da onlar başkalarına zorbalık yaptığı için takdir edilmediklerini hissetmeleri çok muhtemeldir.

Bu kişilerin bazıları belki de ihmal edilmiştir. Güney Düğümü Akrep'te olduğu için intikam almaları için içsel bir güdüleri vardır ve kişide yıkıp, yeniden inşa etme isteği uyandırır.

Bu kişilerin ayrıca kaçınmaları gereken açıklanamayan bir öfkeleri vardır. Bu yüzden olabildiğince sakin, huzurlu olmalı ve kendilerinin kıymetini bilmeliler.

Ayrıca zengin olmaya, büyük bir evde yaşamaya ve başkalarıyla rekabet etmeye çalışıyor olabilirler. Kuyumculuk, ticaret yapmak isteyebilirler, ancak tüm bunlar onlara doğru yerde olmadıklarını hissettirebilir.

Krizlere çekilmeden kendine olan güvenini ve öz saygısını bir başkasının onayına ihtiyaç duymadan, kendi bildiği doğruları başkasına dayatmadan yaşamayı öğrendiği gün hayat akışı o kadar kolay olacak ve Güney Ay Düğümü tuzaklarından teker teker kurtulup Kuzey ay düğümüne doğru bir sıçrama yaşayacaktır.

Burada bilmesi gereken Güney Ay Düğümünü tamamen bırakmak değil, sadece Güney Ay düğümünden getirdiği yetenekleri ki GAD Akrep sezgiseldir, tutkuludur ve istediği bir şey için asla pes etmez ve onun için savaşır. Sadece Akrep’in güzel özelliklerini alıp Kuzey Ay Düğümüne gitmek için bu bilgileri kullanmalı ve hayat amacını gerçekleştirmelidir.

KAD Boğa unutmamalıdır ki, değerleri hiçbir şeyle değiştirilemez. Onlar kendileridir ve başkaları onlarla karşılaştırılamaz. Akıllarında her daim bu olmalıdır!

KAD Boğa’nın Geliştirmesi Gereken Nitelikler;

· Sadakat

· Sınırların farkındalığı

· Öz değer duygusu

· Sabır

· Bağışlamak

· Dünyadan beslenmenin farkındalığı

· Beş duyudan zevk almak

KAD Boğa’nın Geride Bırakması Gereken Eğilimler;

· Kriz durumlarına çekilmek

· Sabırsızlık

· Başkalarının işleriyle aşırı ilgilenmek

· Uygunsuz yoğunluk

· Aşırı tepki göstermek

· Saplantı-zorlayıcı eğilimler

Son olarak bu düğüm insanın yapması gereken telkin Jane Spiller’ın ‘’Ruhssal Astroloji’’ kitabında bahsettiği gibi,

· Kazanmak için yavaş, yavaş ve kararlı adımlarla ilerlemeliyim.

· Kendi değerlerime uygun yaşadığımda kendimi değerli hissederim.

· Eğer rahatsam doğru yoldayım demektir.

· Başkalarının benim hakkımda ne düşündüğü beni hiç ilgilendirmez.

· Doğa bana gereken enerjiyi verir.

Bu telkinleri hayatınıza dahil etmeyi ve kullanmayı unutmayın sevgili KAD Boğa’lar yaşam yolunuz, rahat, konforlu ve güvenilir olsun sizler için…

Sevgiler G.


7.850 görüntüleme2 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

2 Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating

Merhaba harika bir yazı olmuş bişey sormak istiyorum peki bu KAD 2 GAD 8 içinde geçerli mi ?

Like
VenusyenMimar
VenusyenMimar
Sep 27, 2023
Replying to

Elbette ay düğümleri kadar ev yerleşimleride önemli

Like
Yazı: Blog2_Post
bottom of page