top of page

Kuzey Ay Düğümü Kova & Güney Ay Düğümü Aslan

‘’İnsan yaşayışını kolaylaştıran, hayatı başarılarla süsleyen, bağlandığı yüksek ideallerdir.’’

29 Mart 1952 – 9 Ekim 1953, 3 Kasım 1970 – 27 Nisan 1972, 23 Mayıs 1989 – 18 Kasım 1990, 19 Aralık 2007 – 21 Ağustos 2009 yılları arasında doğduysanız kuzey ay düğümü Kova, güney ay düğümü Aslan’sınız.

Kova, zodyağın evrensel, kişisel olmayan, ileri görüşlü ve eşitlikçi sabit hava burcudur. Bağımsız zihni, yenilikçiliği ve insanlığa hizmet etme ihtiyacını temsil eder.

Mark Twain'in The Prince and the Pauper adlı öyküsünde, genç Galler Prensi Edward, bir yoksul olan Tom Canty ile yer değiştirir. Pek çok maceradan sonra işler yoluna girer ve Edward kraliyet görevine devam eder. Ama Tom olarak yaşadığı hayatı asla unutmaz. Kral olarak Edward VI, halkının mücadelelerini anlayan, onların refahı için endişelenen ve çok sevilen ve saygı duyulan merhametli bir hükümdardır. Bu iyi bilinen klasik, Kova'daki Kuzey Düğümü için örnek bir hikâye olabilir.

Kova'da kuzey ay düğümü olanlar için en büyük mücadele, içlerindeki küçük prens veya prensesi sıradan birine dönüştürmektir. En önemli engelleri, benzersiz ve ayrıcalıklı olma duygusu olabilir.

Kova'daki kuzey düğümünün ruhsal amacı bir gruba hizmet etmektir. Bir bireyden ziyade toplumu etkileyen herhangi bir işlerde daha başarılıdır. Seçilen meslek ne olursa olsun, bu kişi “ortak dokunuşu” geliştirmeli ve küçük adamın davasını savunan sevilen bir figür haline dönüşebilir.

Bir zamanlar dünyayı bir krallık olarak görürken, şimdi düşüncenizi değiştirmeniz gerekiyor. Bu yaşamda mutluluk ancak daha büyük bir iyilik için çabaladığınızda gelecektir. Bilinçsizce tanınmayı ve önemli ve benzersiz bir katkı yapma şansını ararken, evren sizi ego tarafından motive edilen hiçbir çabada desteklemeyecektir. Dünyaya bazı büyük bireysel yetenekler katsanız bile, bu sizi tatmin etmeyecektir. Bencil olmayan, paylaşımı seven, insanların yararına çalışan birey olmak için buradasınız. İlk başta yapması ne kadar zor olsa da, ne kadar çok denerseniz o kadar çok seveceksiniz, çünkü ancak bir grubun ihtiyaçlarını ön plana alarak içinizdeki egoyu dizginlemeye başlayacaksınız.

Kuzey Düğümü Kovada olan bireyler, diğer insanların göremediği birçok şeyi görebildikleri için dünyaya yeni fikirler getirebilirler. Sevdiklerinin yanında hayatlarının gidişatına dikkat eden gerçek vizyonerler.

Kova'da Kuzey Düğümü ile doğan insanların ruh amacı, neyin gerçekten iyi olduğunu ve ne zaman değişiklik yapacağını bilmek ve aynı zamanda bozuk olan her şeyden kurtulmaktır.

Farklı bir şekilde yaşamak isteyen gerçek vizyonerler ve büyük hayalperestler.

Kova burcu, tamamen özgür olmak ve ruhun ihtiyacı olanı özgün bir şekilde ifade etmekle ilgilidir. Gölgeleri, sahip olduklarından bir şeyler vermeye çalışırken kendilerine çok fazla odaklanmalarıyla ilgilidir. Bundan daha fazlası, çoğu zaman ilginin merkezinde olmak isteyebilirler.

Kuzey Düğümü Kovaları, yeteneklerini başkalarıyla paylaşmaya ihtiyaç duyar, ancak iyi niyetli olmaları gerekir, çünkü tüm dikkati üzerlerinde tutmak için çok fazla çabalamak bu insanları en aykırı ve eğlenceli bir şekilde bile olsa bencil yapabilir.

Kova arkadaşlığa değer verir, yaratıcıdır ve kendini topluma hizmet etmeye adamıştır. Bu, bir sosyal aktivist, bir entelektüel veya tutkusu daha iyiye kanalize olmuş bir bilim insanı olduğunuz anlamına gelebilir. Yeni ve ilerici olan her şey için bir model olmak için buradasınız ve hayatınızın bir kısmı değişim yaratmak isteyen gruplarda aktif olarak geçebilir.

Bu size ne kadar yabancı gelse de, yaşamınız boyunca adım atacağınız enerji budur. Geçmiş Aslan yaşamlarında, kendi arzularınızı gerçekleştirme ve yarattığınız zenginliklerden yararlanma yeteneğinizi tamamen geliştirdiniz. Kova'daki Kuzey Düğümünüz, sıradan insanın bakış açısını benimsemenizi ve yaratıcılığınızı herkese fayda sağlayacak bir ideale veya buluşa yönlendirmenizi istiyor.

İnternet Kova burcudur, bu nedenle internet ruh eşinizi çekmek için harika bir yol olabilir (veya gelişen teknoloji, uzay veya mühendislikle ilgili bir kariyer yapabilirsiniz). Şimdi teknoloji sizin işiniz değilse, sizin için bir anlam ifade eden çevrimiçi veya çevrimdışı gruplara katılın. Unutmayın, arkadaşlıklar hayatınızda derin bir role sahip olacaktır. Tüm ilişkilerinizde adaleti ve eşitliği koruyun.

Geliştirilecek Nitelikler;

· Objektif olmak.

· Gruplara aktif katılım.

· Eşitliğin farkındalığı.

· İnsancıl davaları savunmaya gönüllü olmak.

· Dostluk için arzu duymak.

Geride Bırakılacak Eğilimler;

· Melodramatik eğilimler.

· Onaylanma gereksinimine bağlılık.

· Başkasının öneminin farkında olmamak.

· Korkuya dayanan kibirli tepkiler.

· Kendi istediği şeyi elde etmek için ısrar etmek.

Devrim ışığınız hep parlasın sevgili KAD Kova :)

Sevgiler G.69 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
Yazı: Blog2_Post
bottom of page